Trwa ładowanie...
ycipk-4hce3x
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Yonhap: w KRLD stracono w tym roku ok. 50 urzędników za łapówki i... oglądanie seriali

Około 50 osób z kierownictwa Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej zostało straconych w tym roku za branie łapówek i oglądanie południowokoreańskich seriali - poinformowała z Seulu agencja Yonhap, powołując się na służby wywiadowcze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lider Korei Północnej Kim Dzong Un w towarzystwie oficerów
Lider Korei Północnej Kim Dzong Un w towarzystwie oficerów (AFP, Fot: KCNA/KNS)
ycipk-4hce3x

Szczegółów i okoliczności związanych z egzekucją wysokich urzędników w Korei Południowej nie podano.

Zachodnie media łączą jednak te zdarzenia z przeprowadzanymi w KRLD "czystkami" na szczytach aparatu władzy. Doniesienia o czystkach pojawiły się pod koniec ubiegłego roku, gdy Dzang Song Thaek, wpływowy wuj przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, został skazany na śmierć i stracony. 67-letni Dzang Song Thaek uchodził za drugą osobę w państwie i głównego pośrednika w kontaktach reżimu z Chinami.

Zobacz również wideo: Tunele pod granicą Korei Północnej i Południowej.

ycipk-4hce3x

Wiadomość o jego egzekucji wywołała szok na świecie, zwłaszcza w Korei Południowej. Komentatorzy przewidywali dalsze czystki w stalinowskim stylu, których ofiarą mieli paść sojusznicy Dzanga.

W połowie tego roku japoński dziennik "Sankei" informował, że po straceniu Dang Song Thaeka, którego oskarżono o zamach stanu, aresztowano ok. 200 wysokich urzędników i ok. tysiąca członków ich rodzin pod zarzutem współudziału w spisku. Według dziennika zostali straceni bądź zesłani do obozów koncentracyjnych.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4hce3x

ycipk-4hce3x
ycipk-4hce3x
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów