Trwa ładowanie...

Xiaomi i IKEA łączą siły. Co może powstać dzięki takiej współpracy?

Xiaomi, które cały czas podbija serca fanów elektroniki na całym świecie oraz IKEA, czyli jedna z najpopularniejszych marek w kategorii wyposażenia wnętrz. Obie firmy ogłosiły właśnie podjęcie współpracy.

Share
Xiaomi i IKEA łączą siły. Co może powstać dzięki takiej współpracy?
Źródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: Vernon Chan/wikimedia (CC BY 2.0)
d3zfmnq

Xiaomi i IKEA współpracują

IKEA jest jedną z najpopularniejszych światowych marek oferujących klientom wyposażenie wnętrz. W szerokiej ofercie IKEA znajdziemy meble, dekoracje oraz sprzęt RTV i AGD. Xiaomi jest natomiast marką zajmującą się produkcją wszystkiego. Pośród szerokiej gamy produktów tej firmy znajdziemy nawilżacze powietrza, artykuły papiernicze, drobną elektronikę, telewizory, AGD i wiele innchy akcesoriów. Największą popularność na całym świecie zdobywają jednak telefony od Xiaomi. Co zatem mogło połączyć obie marki, które na pozór oferują klientom zupełnie różne artykuły? Odpowiedzią jest internet rzeczy.

Xiaomi i IKEA - rozwój internetu rzeczy

Internet rzeczy to nic innego, jak możliwość zdalnego sterowania (za pośrednictwem Internetu) sprzętami codziennego użytku. Xiaomi od pewnego czasu oferuje klientom w Chinach takie rozwiązania. Dzięki współpracy z siecią IKEA, ich projekt osiągnie skalę globalną. Podczas oficjalnej konferencji IKEA oraz Xiaomi ogłosiły swoją współpracę, ale co ważniejsze zapowiedziały, że w ciągu najbliższych 5 lat każde urządzenie będzie wspierało system Xiaomi Al (internet rzeczy) oraz sztuczną inteligencję.

Pierwsze efekty współpracy IKEA i Xiaomi mają być widoczne jeszcze w tym roku. Na początku udogodnienia będą najpewniej umożliwiały sterowanie jasnością światła w pomieszczeniu za pomocą telefonu, a także opcję zdalnego otwierania oraz zamykania okien. Xiaomi w ramach współpracy z siecią IKEA chce rozszerzyć działalność ogromnej platformy, dzięki której wszelkie urządzenia chińskiego producenta będą mogły ze sobą współpracować.

Być może, dzięki rozwojowi Xiaomi oraz internetu rzeczy, już niebawem, zamiast ręcznego uruchomiania ekspresu do kawy, będziemy mogli zrobić to leżąc w łóżku za pomocą jednego kliknięcia na ekranie smartfonu.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3zfmnq

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zfmnq
d3zfmnq
Więcej tematów