Trwa ładowanie...
d2oiqe9

Wzrosną opłaty za przejazd autostradą A2

• Wzrasta opłata za przejazd autostradą na odcinku Nowy Tomyśl - Konin
• Zmiany wejdą w życie od 1 marca 2016 roku
• Podwyżki dotkną najbardziej kierowców tirów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wzrosną opłaty za przejazd autostradą A2
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d2oiqe9

Spółka Autostrada Wielkopolska poinformowała, że 1 marca 2016 r. zaczną obowiązywać nowe, wyższa opłaty za przejazd 150-kiloemtrowym odcinkiem autostrady A2 pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem.

„Nowymi stawkami objęte zostaną pojazdy kategorii 1 (motocykle, samochody osobowe), gdzie opłaty wzrosną o 2 grosze za jeden przejechany kilometr. Zmianie ulegnie również taryfikator dla pojazdów kategorii 5 (pojazdy ponadnormatywne), dla których opłaty wzrosną o 20 groszy za kilometr” – czytamy w komunikacie.

Oznacza to, że np. przejazd całego 150-kilometrowego odcinka z Nowego Tomyśla do Konina wyniesie 54 zł (po 18 zł za każdy odcinek), czyli o 3 zł więcej niż obecnie. Kierowca tira za przejechanie tej samej trasy zapłaci zamiast 540 zł zamiast dotychczasowych 510 zł. Nie zmienią się wysokości opłat dla pojazdów pozostałych kategorii.

d2oiqe9

Ceny miały wzrosnąć wcześniej, ale ze względu na ferie zimowe, zdecydowano, że podwyżki zaczną obowiązywać dopiero od 1 marca. Nie zmienią się za to opłaty za przejazd odcinka tej samej autostrady na odcinku między Nowym Tomyślem a Świeckiem.

Koszt przejazdu 106-km odcinkiem autostrady A2 pomiędzy Świeckiem a Nowym Tomyślem nie zmieni się.

Przedstawiciele spółki Autostrada Wielkopolska przypominają, że zgodnie z umową koncesyjną przychód z opłat w pierwszej kolejności przeznaczany jest m.in. na bieżące utrzymanie autostrady, remonty, modernizację, spłatę kredytów zaciągniętych na budowę oraz nowe inwestycje takie jak np. rozbudowę bezpłatnej obwodnicy Poznania.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2oiqe9

Podziel się opinią

Share
d2oiqe9
d2oiqe9
Więcej tematów