Trwa ładowanie...

Wzrosną opłaty za przejazd autostradą A2

• Wzrasta opłata za przejazd autostradą na odcinku Nowy Tomyśl - Konin
• Zmiany wejdą w życie od 1 marca 2016 roku
• Podwyżki dotkną najbardziej kierowców tirów

Wzrosną opłaty za przejazd autostradą A2Źródło: WP.PL, fot: Konrad Żelazowski
d2xu9r2
d2xu9r2

Spółka Autostrada Wielkopolska poinformowała, że 1 marca 2016 r. zaczną obowiązywać nowe, wyższa opłaty za przejazd 150-kiloemtrowym odcinkiem autostrady A2 pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem.

„Nowymi stawkami objęte zostaną pojazdy kategorii 1 (motocykle, samochody osobowe), gdzie opłaty wzrosną o 2 grosze za jeden przejechany kilometr. Zmianie ulegnie również taryfikator dla pojazdów kategorii 5 (pojazdy ponadnormatywne), dla których opłaty wzrosną o 20 groszy za kilometr” – czytamy w komunikacie.

Oznacza to, że np. przejazd całego 150-kilometrowego odcinka z Nowego Tomyśla do Konina wyniesie 54 zł (po 18 zł za każdy odcinek), czyli o 3 zł więcej niż obecnie. Kierowca tira za przejechanie tej samej trasy zapłaci zamiast 540 zł zamiast dotychczasowych 510 zł. Nie zmienią się wysokości opłat dla pojazdów pozostałych kategorii.

Ceny miały wzrosnąć wcześniej, ale ze względu na ferie zimowe, zdecydowano, że podwyżki zaczną obowiązywać dopiero od 1 marca. Nie zmienią się za to opłaty za przejazd odcinka tej samej autostrady na odcinku między Nowym Tomyślem a Świeckiem.

d2xu9r2

Koszt przejazdu 106-km odcinkiem autostrady A2 pomiędzy Świeckiem a Nowym Tomyślem nie zmieni się.

Przedstawiciele spółki Autostrada Wielkopolska przypominają, że zgodnie z umową koncesyjną przychód z opłat w pierwszej kolejności przeznaczany jest m.in. na bieżące utrzymanie autostrady, remonty, modernizację, spłatę kredytów zaciągniętych na budowę oraz nowe inwestycje takie jak np. rozbudowę bezpłatnej obwodnicy Poznania.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2xu9r2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xu9r2
Więcej tematów