Trwa ładowanie...
11-02-2015 15:58

Wzniecał pożary, a później przyjeżdżał je gasić jako strażak. Grozi mu 5 lat więzienia

Kaliscy policjanci zatrzymali 19-latka, który podpalał stodoły, stogi siana i różne pomieszczenia, aby później je gasić jako strażak - ochotnik i pobierać wynagrodzenie.

Share
Wzniecał pożary, a później przyjeżdżał je gasić jako strażak. Grozi mu 5 lat więzieniaŹródło: KMP w Kaliszu
d1k8198

W listopadzie na terenie miejscowości Szałe nieznany sprawca podpalił drewnianą stodołę, w której znajdowały się meble oraz urządzenia gospodarcze. Łączne straty oszacowane przez pokrzywdzonego wyniosły 15 tys. zł. Mimo wszczętego w tej sprawie śledztwa nie udało się ustalić, kim mógł być podpalacz.

Wkrótce jednak w tej samej miejscowości oraz najbliższej okolicy doszło do kolejnych podpaleń, dlatego decyzją komendanta miejskiego kaliskiej policji powołano specjalną grupę operacyjno-dochodzeniową. Dzięki dociekliwej pracy policjantów udało się zebrać dowody pozwalające wytypować podejrzanego.

- Okazało się, że sprawcą podpaleń jest 19-letni mieszkaniec Kalisza służący jako ochotnik w straży pożarnej. Młody mężczyzna "działał" w nocy. Przyjeżdżał na rowerze, wybierał miejsce, a następnie przy użyciu substancji łatwopalnych wzniecał ogień. Później uczestniczył w jego gaszeniu, pobierając za udział w akcji wynagrodzenie - wyjaśnia motywy działania podpalacza Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy kaliskiej policji.

19-latek usłyszał zarzuty ośmiu uszkodzeń mienia poprzez podpalenie, które spowodowały straty szacowane na ponad 25 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do winy i w trakcie wizji lokalnej wskazywał miejsca, gdzie podkładał ogień. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

d1k8198
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k8198
d1k8198
Więcej tematów