Trwa ładowanie...
d1fhnze

Wzmocniono środki bezpieczeństwa w belgijskim parlamencie

• Belgijski parlament wprowadził dodatkowe środki bezpieczeństwa
• Nie podniósł jednak poziomu zagrożenia terrorystycznego
• Ochrona budynków nosi kamizelki kuloodporne
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wzmocniono środki bezpieczeństwa w belgijskim parlamencie
(Wikipedia, Fot: Klever)
d1fhnze

Belgijski parlament wprowadził dodatkowe środki bezpieczeństwa, ale utrzymał trzeci poziom zagrożenia terrorystycznego w czterostopniowej skali - poinformowała we wtorek jego rzeczniczka, dementując doniesienia mediów, że oficjalnie podniesiono ten alert.

- Powiedziano nam, byśmy wprowadzili dodatkowe środki bezpieczeństwa, na ziemi i pod ziemią - powiedziała rzeczniczka parlamentu, dodając, że w Senacie i Izbie Deputowanych wciąż obowiązuje trzeci poziom zagrożenia.

Po krwawych zamachach na lotnisku i na stacji metra w Brukseli z 22 marca w całym kraju wprowadzono czwarty poziom alertu antyterrorystycznego. W czwartek został on obniżony do poziomu trzeciego.

Jednak dziennik "Le Soir" podał, że w niedzielę wieczorem w parlamencie podwyższono poziom zagrożenia do czwartego. Belgijska gazeta powoływała się na przewodniczącego Izby Deputowanych Siegfrieda Brackego. Według "Le Soir" podwyższenie alertu oznacza, że ochrona nosi kamizelki kuloodporne oraz nieustannie pilnowany jest wjazd do garażu.

d1fhnze

Podziel się opinią

Share
d1fhnze
d1fhnze
Więcej tematów