Trwa ładowanie...
dxid7xn
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wzmocniono środki bezpieczeństwa w belgijskim parlamencie

• Belgijski parlament wprowadził dodatkowe środki bezpieczeństwa
• Nie podniósł jednak poziomu zagrożenia terrorystycznego
• Ochrona budynków nosi kamizelki kuloodporne
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wzmocniono środki bezpieczeństwa w belgijskim parlamencie
(Wikipedia, Fot: Klever)
dxid7xn

Belgijski parlament wprowadził dodatkowe środki bezpieczeństwa, ale utrzymał trzeci poziom zagrożenia terrorystycznego w czterostopniowej skali - poinformowała we wtorek jego rzeczniczka, dementując doniesienia mediów, że oficjalnie podniesiono ten alert.

- Powiedziano nam, byśmy wprowadzili dodatkowe środki bezpieczeństwa, na ziemi i pod ziemią - powiedziała rzeczniczka parlamentu, dodając, że w Senacie i Izbie Deputowanych wciąż obowiązuje trzeci poziom zagrożenia.

Po krwawych zamachach na lotnisku i na stacji metra w Brukseli z 22 marca w całym kraju wprowadzono czwarty poziom alertu antyterrorystycznego. W czwartek został on obniżony do poziomu trzeciego.

Jednak dziennik "Le Soir" podał, że w niedzielę wieczorem w parlamencie podwyższono poziom zagrożenia do czwartego. Belgijska gazeta powoływała się na przewodniczącego Izby Deputowanych Siegfrieda Brackego. Według "Le Soir" podwyższenie alertu oznacza, że ochrona nosi kamizelki kuloodporne oraz nieustannie pilnowany jest wjazd do garażu.

dxid7xn

Podziel się opinią

Share

dxid7xn

dxid7xn
Więcej tematów