Trwa ładowanie...

Wywiad USA o Rosji. "Chce pomóc w reelekcji Donalda Trumpa"

Przedstawiciele wywiadu USA poinformowali amerykański Kongres, że Rosja spróbuje znowu ingerować w wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Celem ma być podważenie legalności głosowania i wsparcie starań obecnego prezydenta, aby został wybrany na drugą kadencję.

Share
Wywiad USA o Rosji. "Chce pomóc w reelekcji Donalda Trumpa"
Źródło: PAP, Fot: BOB PEARSON
d38ep7a

Przedstawiciele wywiadu Stanów Zjednoczonych mieli ostrzec komisję wywiadu na niejawnym posiedzeniu, że Rosja pracuje na tym, aby podważyć legalność przebiegu wyborów prezydenckich w USA. Jednocześnie Rosjanie mają wspierać starania Donalda Trumpa w walce o reelekcję. Informacje przekazane przez przedstawicieli wywiadu zakwestionowali w komisji Republikanie - podaje reuters.com.

Dzień po posiedzeniu komisji amerykański prezydent upomniał p.o. dyrektora wywiadu Josepha Maguire'a za to, że ten pozwolił przedstawicielom wywiadu wystąpić przed komisją. Według informacji "The New York Times" Trump miał być wściekły. Uznał, że Demokraci mogą wykorzystać te informacje przeciwko niemu. Szczególnie zirytowany miał być obecnością na spotkaniu Adama Schiffa, który prowadził przeciwko niemu procedurę impeachmentu.

d38ep7a

Wywiad USA uznaje, że poprzez rozprzestrzenianie fake newsów, cyberataki i inne operacje specjalne Rosja ingerowała w poprzednie wybory. Trump wielokrotnie podważał te zarzuty. Prezydent USA w środę powołał ambasadora USA w Niemczech Richarda Grenella na stanowisko p.o. dyrektora wywiadu. Grenell jest uważany za osobę lojalną wobec amerykańskiej głowy państwa. Według niektórych odwołanie Maguire'a ma mieć z związem brefingiem, ale inni wskazują na przypadek.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Znikające wpisy Andrzeja Dudy. Adam Bielan wyjaśnia

Źródło: Reuters/"The New York Times"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38ep7a

Podziel się opinią

Share
d38ep7a
d38ep7a
Więcej tematów