Trwa ładowanie...
p&g
Michał Leszczyński
26-06-2019 10:19

Wystarczył jeden dzień pracy. Wolontariusze z P&G zmienili życie mamy z czwórką dzieci

Pomogli już setkom osób. Jedną z nich była pani Izabela, której posprzątali zniszczone po pożarze mieszkanie. Przy współpracy z Habitat Poland i w ramach sąsiedzkiej pomocy, bo koncern Procter & Gamble Polska i pani Izabela są sąsiadami na warszawskim Targówku.

Wystarczył jeden dzień pracy. Wolontariusze z P&G zmienili życie mamy z czwórką dzieciŹródło: Materiały prasowe
d47m1to
d47m1to

25 mkw. – taka powierzchnia mieszkania wydaje się mała, nawet jak na potrzeby singla. Tymczasem na ul. Wołomińskiej w Warszawie musi ona wystarczyć pani Izabeli i jej czwórce małych dzieci.

Nie zawsze tak jednak było. Samo mieszkanie jest bowiem prawie dwa razy większe. Niestety na skutek pożaru, tylko cześć nadaje się do zamieszkania.

Zainteresowanie wolontariatem pracowniczym w Procter & Gamble z roku na rok stale rośnie. Podczas prac remontowych w mieszkaniu przy ulicy Wołomińskiej, wolontariusze m.in. rozbierali stary piec kaflowy. Fot. Procter & Gamble Materiały prasowe
Zainteresowanie wolontariatem pracowniczym w Procter & Gamble z roku na rok stale rośnie. Podczas prac remontowych w mieszkaniu przy ulicy Wołomińskiej, wolontariusze m.in. rozbierali stary piec kaflowy. Fot. Procter & Gamble Źródło: Materiały prasowe

Wolontariusze z P&G wzięli sprawy w swoje ręce!

O ciężkiej sytuacji mieszkaniowej rodziny pani Izabeli, dowiedzieli się członkowie organizacji dobroczynnej Habitat for Humanity Poland. Wspólnie z wolontariuszami firmy Procter & Gamble postanowili pomóc rodzinie pani Izabeli.

d47m1to

Zebrali 10 osób i uporządkowali zniszczoną część mieszkania, wynosząc m.in. spalone meble, a także rozbierając piec kaflowy. Podczas tegorocznej edycji Habitat for Humanity w sumie aż 40 pracowników z Procter & Gamble brało udział w pracach wolontariackich. W tym roku firma wyremontowała również centrum rehabilitacyjno – terapeutyczne dla osób z autyzmem i zaburzeniami sprzężonymi, które również mieści sie na warszawskiej Pradze.

Potrzeby ludzi na całym świecie

Habitat for Humanity jest pozarządową organizacją non profit, której motto brzmi "Świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia". Od ponad 40 lat pomaga ludziom na całym świecie, którzy nie mają gdzie mieszkać, bądź mieszkają w bardzo trudnych warunkach. Od 1992 r. organizacja działa również w Polsce. Od tego czasu pomogła już ponad 4 tys. osób w naszym kraju. W jaki sposób trafiają do niej sprawy takie, jak pani Izabeli w Warszawie? Dominik Derlicki wyjaśnia:

- Osoby potrzebujące trafiają do nas przez organizacje partnerskie, ale jesteśmy też otwarci na zgłoszenia indywidualne. Zanim zostaną one zaakceptowane, muszą przejść bardzo rygorystyczną procedurę. Muszą w jej trakcie spełnić kilkanaście warunków, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że zgłaszane przypadki są naprawdę różne. Jak pokazują statystyki, aż 14 proc. społeczeństwa w Polsce żyje w warunkach odbiegających od tzw. podstawowych standardów. Naszym celem jest zapewnianie rodzinom w potrzebie godnych warunków do życia. Współpraca z różnymi Partnerami, w tym również długoletnia współpraca z P&G sprawia, że możemy pomagać większej liczbie potrzebujących.

Wolontariuszami są osoby pracujące zarówno w biurach, jak i centrach planowania i logistyki oraz fabrykach P&G, które pomogły już setkom osób. Fot. Procter & Gamble Materiały prasowe
Wolontariuszami są osoby pracujące zarówno w biurach, jak i centrach planowania i logistyki oraz fabrykach P&G, które pomogły już setkom osób. Fot. Procter & Gamble Źródło: Materiały prasowe

Bezinteresowna pomoc sąsiedzka

Projekt na ul. Wołomińskiej nie mógłby się odbyć bez pomocy wolontariuszy firmy Procter & Gamble.

d47m1to

Firma, która na polskim rynku jest obecna od ponand 25 lat, chętnie angażuje się w działania CSR (ang. corporate social responsibility – społeczna odpowiedzialność biznesu).

Justyna Rymkiewicz, manager ds. komunikacji P&G, przyznaje:

- Siedziba naszej firmy znajduje się na warszawskim Targówku. Inicjatywy, takie jak ta na ul. Wołomińskiej, traktowane są przez nie tylko nas jak pomoc sąsiedzka. Zawsze troszczymy się o społeczności lokalne, w których żyjemy i pracujemy. Angażujemy się w działania, które służą poprawie życia ludzi z naszej okolicy – od remontów mieszkań, darowizn produktowych, czy działań wolontariackich na rzecz mieszkańców.

Justyna Rymkiewicz z dumą wymienia także inne inicjatywy, takie jak odnowienie poddasza budynku dziecięcego hospicjum stacjonarnego Fundacji Gajusz w Łodzi w 2014 r. Wolontariusze P&G dokonali tego właśnie wraz organizacją Habitat for Humanity Poland, która dostarczyła narzędzia pracy oraz wykwalifikowany nadzór.

d47m1to

W ciągu 6 lat współpracy, Procter & Gamble wspólnie z Habitat Poland pomogli już setkom ludzi i wyremontowali kilkadziesiąt lokali użytkowych i mieszkalnych. Projekt na ul. Wołomińskiej z 31 maja jest kolejną inicjatywą w tym roku .
W planach są również kolejne.

Wolonatiusze z P&G. Fot. Procter & Gamble Materiały prasowe
Wolonatiusze z P&G. Fot. Procter & Gamble Źródło: Materiały prasowe

- Bardzo lubię pomagać. A na to nie zawsze mamy czas w ogólnym codziennym zabieganiu. Przy takich inicjatywach, jak ta dzisiaj, potrzebowaliśmy zaledwie jednego dnia, aby odmieniać całe życie kogoś innego - cieszy się Asia, jedna z wolontariuszek i weteranka wszystkich dotychczasowych kooperacji w ramach Habitat

Materiał powstał przy współpracy z Procter & Gamble

d47m1to
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47m1to
Więcej tematów