Trwa ładowanie...

Wyrok za handel żywym towarem dla sześciorga Romów we Francji

Sześcioro członków mieszkającej we Francji romskiej rodziny z Bułgarii zostało skazanych w Marsylii za zmuszanie do prostytucji i żebractwa siedmiorga rodaków. Otrzymali kary od czterech do siedmiu lat więzienia.

Share
Wyrok za handel żywym towarem dla sześciorga Romów we Francji
Źródło: AFP, Fot: ANNE-CHRISTINE POUJOULAT
d5vu7wd

Głowa rodziny 46-letni Jordan Christow został skazany na siedem lat pozbawienia wolności. Żona Christowa, ich dwoje synów oraz dwie synowe usłyszeli niższe wyroki. Ponadto skonfiskowane zostaną dobra skazanych.

Przestępcza działalność rodziny, żyjącej z handlu złomem, została zgłoszona na policję w czerwcu 2013 roku przez zmuszaną do prostytucji młodą kobietę. Według zeznań ofiary oprawcy bili ją i zabierali całość dochodów. Sześć innych poszkodowanych to mężczyźni między 43 a 69 rokiem życia, którzy od 2012 roku byli zmuszani do żebrania.

d5vu7wd

Ofiary mieszkały ze swymi oprawcami w romskim obozie w Marsylii. To tam w lipcu 2013 roku rodzina została zatrzymana.

Prokurator Arnaud Faugere podkreślał w sądzie, jak ważne jest należyte ukaranie sprawców. - Ojczyzna praw człowieka nie może tolerować wykorzystywania najsłabszych. Europa nie może być miejscem handlu ludźmi - mówił.

We wtorek skazani wysłuchali zeznań trojga ofiar. Nie zgodzili się z postawionymi im zarzutami. Uznali, że żyli z ofiarami we wspólnocie.

d5vu7wd

Podziel się opinią

Share
d5vu7wd
d5vu7wd
Więcej tematów