Trwa ładowanie...

Wyrok ws. znieważenie ciała Ewy Tylman

Poznański Sąd apelacyjny zdecydował o 30 tys. zł zadośćuczynienia za znieważenie ciała Ewy Tylman. Ewa Tylman zaginęła w Poznaniu w listopadzie 2015 roku. Jej ciało w lipcu 2016 roku wyłowiono z Warty.
Share
Wyrok ws. znieważenie ciała Ewy Tylman
Wyrok ws. znieważenie ciała Ewy TylmanŹródło: East News, Fot: Piotr Kamionka
d49isds

Bartosz S., podwykonawca firmy pogrzebowej, który przewoził zwłoki kobiety, musi zapłacić rodzinie 30 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok w tej sprawie wydał w czwartek poznański sąd apelacyjny. Orzeczenie jest prawomocne.

Ewa Tylman zaginęła w Poznaniu w listopadzie 2015 roku. Jej ciało w lipcu 2016 roku wyłowiono z Warty. Do Zakładu Medycyny Sądowej (ZMS) w Poznaniu przewozili je dwaj pracownicy firmy transportującej zwłoki. Jak podaje Polsat News, w zakładzie jeden z mężczyzn otworzył worek z ciałem, a następnie obaj zaczęli je fotografować.

Przeciwko mężczyznom toczył się proces karny. Obaj przyznali się w sądzie do znieważenia zwłok kobiety i wnieśli o dobrowolne poddanie się karze.

d49isds

Oprócz procesu karnego przeciwko mężczyznom toczył się także proces cywilny. Ojciec Ewy Tylman domagał się 100 tys. zł zadośćuczynienia za znieważenie ciała jego córki i naruszenie prawa do spokojnego przeżycia żałoby. Wcześniejsza próba uzgodnienia kompromisu z firmą pogrzebową zakończyła się fiaskiem - podaje Polsat News.

W uzasadnieniu wyroku sądu napisano: "Sąd Okręgowy zasądził od nich solidarnie kwotę 30 tys. zł tytułem zadośćuczynienia w oparciu o art. 430 kc - przepis ten, w pewnym uproszczeniu, reguluje odpowiedzialność zwierzchnika, pracodawcy za szkodę wyrządzoną z winy podwładnego. Zasadniczy spór polegał na tym, czy spółdzielnia Universum była zwierzchnikiem sprawców szkody, krzywdy, jakiej doznał powód. Nie budzi bowiem wątpliwości, że byli oni podwładnymi Bartosza S. (…) i jego odpowiedzialność na podstawie art. 430 nie budzi wątpliwości".

Źródło: Polsat News

Zobacz także: Tłit - Jarosław Sellin

d49isds

Podziel się opinią

Share
d49isds
d49isds
Więcej tematów