Trwa ładowanie...
02-07-2015 14:18

Wyrok ws. wadliwych implantów piersi. Francuski sąd odmawia odszkodowania dla 400 tys. kobiet

Sąd apelacyjny w Aix-en-Provance na południu Francji wydał wyrok, który przekreśla szanse 400 tys. kobiet na uzyskanie odszkodowania za wszczepienie im wadliwych protez piersi. Wśród nich jest wiele pacjentek z Polski.

Share
Wyrok ws. wadliwych implantów piersi. Francuski sąd odmawia odszkodowania dla 400 tys. kobietŹródło: AFP, fot: ANNE-CHRISTINE POUJOULAT
d2q4bbz

Sąd uznał, że niemieckie biuro wydające certyfikaty jakości Tuev Rheinland nie ponosi żadnej odpowiedzialności w skandalu, którego ofiarami są kobiety z 35. państw. Połowa z nich mieszka w Ameryce Południowej.

Tymczasem jeden z adwokatów pacjentek twierdzi, że inspektorzy niemieccy, oceniając protezy, opierali się wyłącznie na ich opisie i nigdy nie sprawdzili samego produktu. Co więcej, część personelu firmy z drugiej strony Renu była zaprzyjaźniona z dyrekcją francuskiego przedsiębiorstwa Poly Implant Prostheses, która wytwarzała implanty.

Do produkcji protez stosowano silikon niespełniający norm sanitarno - medycznych. Chodziło po prostu o obniżenie kosztów. W konsekwencji powodował on tworzenie się guzów, nowotworów, bądź rozpadał się, przenikając do organizmu pacjentki.

W przypadku odszkodowania dla niemal pół miliona kobiet w grę wchodziła gigantyczna suma - 4 miliardów euro.

d2q4bbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q4bbz
Więcej tematów