Trwa ładowanie...
d15ce2n

Wyrok ws. Boguckiego - 23 maja

23 maja ma zapaść wyrok w procesie Ryszarda Boguckiego, odpowiadającego przed sądem za oszustwa na kilka milionów złotych. Oskarżony podejrzewany jest także o zabójstwo szefa gangu pruszkowskiego - "Pershinga".

Share
d15ce2n

Kończący się proces nie dotyczy zabójstwa "Preshinga" (śledztwa w tej sprawie nie zakończyła jeszcze prokuratura), ale oszustw, jakich Ryszard Bogucki dopuścił się w latach 90. Chodzi o wyłudzenie 5 mln zł od różnych firm i banków oraz 20 luksusowych samochodów od niemieckiej firmy Auto-Becker, wartych 2 mln marek.

W czwartek katowicki sąd zakończył przesłuchanie świadków w tym procesie. Na następnej rozprawie, 16 maja, strony mają wygłosić mowy końcowe. Tydzień później zostanie ogłoszony wyrok.

Obrońca Ryszarda Boguckiego mecenas Leszek Piotrowski zwrócił się w czwartek do sądu o przewiezienie oskarżonego do aresztu w Katowicach. Pół roku temu oskarżony został osadzony w areszcie w Warszawie, dla potrzeb śledztwa w sprawie zabójstwa komendanta głównego policji gen. Marka Papały.

Mój klient jest wożony 300 km na każdą rozprawę. Nie chodzi o samą niewygodę, ale o mój kontakt z oskarżonym i możliwość przygotowania obrony - powiedział Piotrowski.

Proces w sprawie oszustw Ryszarda Boguckiego rozpoczął się jeszcze w 1995 roku, ale oskarżony, który odpowiadał wówczas z wolnej stopy, zniknął. Został zatrzymany w Meksyku i na początku ubiegłego roku przewieziony do Polski.

Proces Boguckiego toczy się na terenie koszar policji w Katowicach, w tej samej sali, w której odpowiadają przed sądem członkowie gangu Janusza T., pseud. Krakowiak. (mk)

d15ce2n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15ce2n
d15ce2n
Więcej tematów