Trwa ładowanie...

Wyrok TSUE ws. Polski. Narada w Senacie, obecna Małgorzata Gersdorf

Senat chce włączyć się proces legislacyjny po wyroku TSUE ws. nowego KRS. Zwołano specjalne spotkanie, w którym uczestniczyła I prezes Sądu Najwyższego, Małgorzata Gersdorf.

Share
Wyrok TSUE ws. Polski. Narada w Senacie, obecna Małgorzata Gersdorf
Źródło: East News
d4m0r1w

W Senacie odbyło się spotkanie konsultacyjne ws. ewentualnego przygotowania ustawy naprawczej dot. m.in. KRS po wyroku TSUE. Wzięli w nim udział: marszałek Senatu z I Prezes Sądu Najwyższego, konstytucjonaliści oraz przedstawiciele klubów.

- To było moje pierwsze spotkanie z prof. Małgorzatą Gersdorf ws. wyroku TSUE, będą kolejne. Jeśli zajdzie taka potrzeba, Senat włączy się w proces legislacyjny w tej sprawie - zapowiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki. - Senat, jeśli się zaangażuje w proces legislacyjny po wyroku TSUE, musi stworzyć jak najlepsze prawo. Stąd nasze spotkania ze środowiskami sędziowskimi - dodał.

d4m0r1w

- Akta spraw z Luksemburga przyszły już wczoraj do Sądu Najwyższego i leżą w sejfie u prezesa Izby Pracy. Sprawa będzie rozstrzygana niezwłocznie, ale to trochę wymaga czasu. Dzisiaj prezes poinformował mnie, że być może będzie to nawet przed świętami – powiedziała dziennikarzom I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

PiS ugiął się pod naciskiem Gowina? Wiceszef MSWiA tłumaczy

We wtorek Trybunał Sprawiedliwości UE wydał wyrok ws. nowej Krajowej Rady Sądownictwa. TSUE badało tę instytucję pod kątem zgodności z prawem unijnym.

- To Sąd Najwyższy powinien badać niezależność Izby Dyscyplinarnej i to, czy może ona rozpoznawać spory dotyczące przechodzenia sędziów w stan spoczynku. Jeśli SN uzna, że Izbie Dyscyplinarnej brak niezależności, może przestać kierować do niej sprawy dot. stanu spoczynku sędziów - orzekł TSUE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4m0r1w

Podziel się opinią

Share
d4m0r1w
d4m0r1w
Więcej tematów