Trwa ładowanie...
du25uek

Wyremontowali basen w Pałacu Kultury i Nauki. Na zajęcia trzeba jeszcze poczekać

Co prawda oficjalne otwarcie basen pałacu Młodzieży ma już za sobą, ale pływać w nim będzie można dopiero we wrześniu. Trwają teraz wszystkie czynności odbioru obiektu i urządzanie zaplecza. Obiekt został dostosowany do współcześnie obowiązujących standardów i wymogów technicznych. Oznacza to również poprawę warunków higieniczno- sanitarnych oraz ochrony przeciwpożarowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyremontowali basen w Pałacu Kultury i Nauki. Na zajęcia trzeba jeszcze poczekać
(WawaLove.pl)
du25uek

O szczegółach remontu pisaliśmy tutaj: Basen w Pałacu Młodzieży już gotowy po remoncie.

Zajęcia na basenie rozpoczną się dopiero we wrześniu, ponieważ do tego czasu obiekt ma być ponownie sprawdzony. Przewidziano również czas na dokonanie koniecznych poprawek, które wykaże kontrola. Do początku roku szkolnego znów ma zostać wymieniona woda w basenie.

Pałac Kultury i Nauki od 2007r. wpisany jest do rejestru zabytków, dlatego prace modernizacyjne były prowadzone pod nadzorem konserwatorskim z zachowaniem walorów historycznych basenu. Została zachowana ta sama kolorystyka płytek ceramicznych w szatniach i łazienkach: biało-żółta w części damskiej, biało-bordowa w męskiej. Na podłodze położono, zgodnie z pierwowzorem, biało-szarą szachownicę. Hole i korytarze pływalni zostały zabezpieczone i oddzielone od strefy basenowej aluminiowo-szklanymi ściankami, wstawionymi między kolumnami do pełnej wysokości pomieszczenia.

du25uek

- Z basenu tygodniowo w ramach zajęć organizowanych przez Pałac Młodzieży będzie korzystać kilkaset warszawskich uczniów, którzy podczas zajęć grupowych będą mogli doskonalić swoje umiejętności - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Rekrutacja dla kandydatów uczniów szkół 6-18 lat na zajęcia zorganizowane rozpocznie się od 01.06.2015r. Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów i korzystania z pływalni niebawem będzie można znaleźć na stronie internetowej Pałacu Młodzieży.

Przeczytaj też: Na ratunek zwierzętom. Interwencje Eko patrolu

du25uek

Podziel się opinią

Share
du25uek
du25uek