Trwa ładowanie...
d4hjwbg

Wypadek w Austrii: ucierpiało 10 Polaków

W zderzeniu dwóch autobusów i ciężarówki,
do którego doszło w nocy z czwartku na piątek na austriackiej
autostradzie, ucierpiało 10 Polaków.

Share
d4hjwbg

51-letnia Polka z lekkimi obrażeniami trafiła do szpitala w Oberwart, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dziewięć osób opatrzono na miejscu.

Kierownik wydziału konsularnego ambasady RP w Wiedniu Zbigniew Zaręba powiedział, że w wypadku, do którego doszło w kraju związkowym Burgenland, uczestniczyły dwa autokary z polskimi turystami, łącznie 93 osoby. We włoskim, rejsowym autokarze firmy przewozowej Eurolines Polacy jechali Włoch, w drugim, turystycznym, z Warszawy do Chorwacji.

Okoliczności wypadku nie są na razie jasne i bada je miejscowa żandarmeria. Wiadomo jedynie, że jeden z autokarów stał na poboczu i prawdopodobnie gdy włączał się do ruchu, najechała na niego ciężarówka, w którą uderzył autokar jadący do Włoch.

Na miejsce zdarzenia udał się polski konsul Piotr Piotrowski. Z miejsca wypadku odjechali już pasażerowie udający się do Włoch. Turyści jadący do Chorwacji oczekują na transport w internacie szkoły w miejscowości Pinkafeld i ok. 18.00 mają wyruszyć w dalszą drogę. (and)

d4hjwbg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hjwbg
d4hjwbg
Więcej tematów