Trwa ładowanie...

Tragedia we Włoszech. Autokar spadł z mostu. Wiele ofiar

W Mestre w prowincji Wenecja we Włoszech autobus spadł z wiaduktu Vempa i stanął w płomieniach. Według służb wstępna liczba ofiar tragedii to 21 osób. 12 osób zostało rannych. Władze zastrzegają, że to nie jest ostateczna liczba. "Apokaliptyczny widok, brak słów" - przekazał burmistrz Wenecji.

..Źródło: Telemetro Reporta
d3p71gt
d3p71gt

Autokar spadł ze wzniesienia Via dell'Elettricità w Mestre i wylądował na torach kolejowych biegnących wzdłuż drogi.

"Na chwilę obecną nie są znane okoliczności wypadku. Na miejscu pojawiło się wiele karetek pogotowia ratunkowego, których wciąż przybywa" - pisze portal lavocedelnordest.eu.

"Po przebiciu się przez bariery wiaduktu, autokar spadł z wysokości 15 metrów na kable energetyczne i zapalił się. Wstrzymany jest również ruch pociągów na podstawowej linii kolejowej między Venezia Mestre a Venezia Santa Lucia" - pisze polesine24.it.

Nie wiadomo jeszcze, czy jest to autobus liniowy, czy autokar turystyczny.

d3p71gt

"Apokaliptyczny widok, brak słów"

"Jestem blisko rodzin ofiar wypadku w Mestre. Dziękuję policji, straży pożarnej i pracownikom służby zdrowia za natychmiastową pomoc. Solidaryzuję się z miastem Wenecja i władzami miejskimi, które ogłosiły już żałobę" - napisał wiceprzewodniczący rady i sekretarz krajowy Forza Italia Antonio Tajani.

"Dziś wieczorem naszą społeczność dotknęła ogromna tragedia. Natychmiast ogłosiłem, że miasto jest w żałobie, ku pamięci licznych ofiar, które znajdowały się w autobusie. Apokaliptyczny widok, brak słów" - napisał burmistrz Wenecji Luigi Brugnaro.

d3p71gt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p71gt
Więcej tematów