Trwa ładowanie...
did83xv

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Pierwsze komentarze po II turze wyborów

Zakończyła się II tura wyborów prezydenckich 2020. Według sondażu exit poll nie da wskazać się zwycięzcy wyborów. W sieci pojawiły się pierwsze komentarze polityków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2020. Pierwsze komentarze polityków (zdjęcie ilustracyjne)
Wyniki wyborów 2020. Pierwsze komentarze polityków (zdjęcie ilustracyjne) (PAP)
did83xv

Zakończyła się II tura wyborów prezydenckich 2020. Z sondażowych wyników exit poll IPSOS dla TVN24 wynika, że nie da się wskazać wygranego.

Wyniki wyborów 2020. Nic nie jest pewne

Głos na urzędującego prezydenta oddało 50,4 proc. wyborców. Poparcie dla Rafała Trzaskowskiego zadeklarowało 49,6 proc. ankietowanych. IPSOS zastrzega jednak, że wynik z wieczora od oficjalnego może różnić się o około 2 punkty procentowe.

did83xv

Według wyników sondażowych frekwencja w II turze wyborów prezydenckich wyniosła 68,9 proc., co stanowiłoby rekordową frekwencję w historii wyborów prezydenckich w Polsce.

   WP

Zobacz też: Wybory 2020. Uprawnienia dla niepełnosprawnych

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Pierwsze komentarze

W sieci pojawiły się już pierwsze komentarze po opublikowaniu wyników exit poll. "Sondażowo - wygrywamy! Nie oddamy Polski w ręce kulturowych barbarzyńców! Ostatni miesiąc to ponad 25 milionów zasięgu wygenerowanego w moich mediach społ. - cieszę się, że mogłem pomóc! Oby to się utrzymało!" - napisał Dariusz Matecki, radny PiS ze Szczecina.

did83xv

Mniej optymistycznie na sytuację patrzy Andrzej Rozenek z Lewicy. "2 mld zł nielegalnie wytransferowane z budżetu państwa na kampanię, premier przekupujący milionami samorządowców oraz liczne fałszerstwa i nadużycia wyborcze, a wynik w zasadzie remisowy. To co by było, gdyby wybory przeprowadzono uczciwie? Trzeba składać protesty!" - napisał na Twitterze.

Głos zabrał także premier Mateusz Morawiecki. "Chciałbym podziękować Polakom za ogromną mobilizację i rekordową frekwencję. Jestem przekonany, że ostatecznie wygra Andrzej Duda" - napisał premier.

Wyniki wyborów 2020. "Trzeba odbudować wspólnotę"

Do wyników wyborów prezydenckich 2020 odniósł się także Tomasz Terlikowski. Katolicki publicysta podkreślił, że najważniejsze będzie odbudowanie wspólnoty. "Nie wiadomo, kto wygrał, ale wiadomo, że jeśli mamy bezpiecznie wyjść z kryzysu i budować silną Polskę, trzeba odbudować wspólnotę. Nienawiść między dwoma plemionami, brak współpracy jest naszym największym wrogiem!" - napisał na Twitterze.

"Jeżeli sondaż jest dokładny, to uwzględniając głosy oddane poza Polską oraz trend, który wskazywał spadek od g.18 poparcia dla Dudy (a wynik IPSOS nie uwzględnia głosów z ostatniej godziny), to wygląda, że o włos wybory może wygrać Rafał Trzaskowski. Ale jutro ciekawy dzień!" - stwierdził z kolei Roman Giertych.

did83xv

"Którykolwiek z panów zostanie prezydentem - będzie (przynajmniej na starcie) prezydentem połowy Polek i Polaków" - stwierdziła z kolei posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

O łączeniu zwaśnionych obywateli pisał też Władysław Kosiniak-Kamysz. "Nowy prezydent stanie przed największym wyzwaniem wolnej Polski: skleić podzielony jak nigdy Naród" - podkreślił lider PSL.

Wyniki wyborów 2020. Jadwiga Emilewicz: Uszanujemy każdy wynik

Głos ws. wyników exit poll II tury wyborów prezydenckich zabrał również prof. Wojciech Sadurski. "Bez względu na to, kto wygra, a będzie to być może A. Duda, pamiętajmy jedno: cała kampania była potwornie nieuczciwa, gdyż potężne zasoby rządowe (finansowe, propagandowe) były rzucone przeciwko kandydatowi demokratycznemu, a na rzecz kandydata ubiegającego się o reelekcję" - stwierdził wykładowca akademicki.

did83xv

Z kolei wicepremier Jadwiga Emilewicz podkreśliła w Radiu Zet, że Zjednoczona Prawica przyjmie ostateczny wynik z pokorą. "Uszanujemy każdy wynik wyborów. Bez względu na to, jaki on będzie - będzie ważny" - powiedziała.

Z wyniku wyborczego Andrzeja Dudy zadowolony jest Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS. "Niech żyje Polska!" - napisał i załączył zdjęcie prezydenta z wieczoru wyborczego w Pułtusku.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

did83xv

Podziel się opinią

Share

did83xv

did83xv
Więcej tematów