Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2020. Polska ponownie podzielona

Poznaliśmy sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020. Na prowadzeniu jest Andrzej Duda, jednak jego przewaga jest bardzo mała. Rafał Trzaskowski wygrał za to w większości województw.

Share
Wyniki wyborów 2020. Polska ponownie podzielonaŹródło: Materiały WP
d3nvjxk

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 poznamy najpewniej w poniedziałek wieczorem lub we wtorek rano. Z opublikowanego po godz. 2:00 sondażu late poll z 90 proc. okręgowych komisji wyborczych wynika, że Andrzej Duda zdobył 51 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 49 proc.

Wyniki wyborów 2020. Polska ponownie podzielona na pół

Podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich, w zdecydowanej większości województw zwyciężył Andrzej Duda.
Wiele wskazuje na to, że szala zwycięstwa w województwach może przechylić się na stronę Rafała Trzaskowskiego. Z danych udostępnionych przez IPSOS wynika, że prezydent Warszawy wygrał w 9 województwach. Trzaskowski był zdecydowanym zwycięzcą w pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim. Chętniej głosowano na niego również w warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim.

Andrzej Duda wygrał w 7 województwach. Najwięcej wyborców poparło obecnego prezydenta w podkarpackim i lubelskim. Andrzej Duda pokonał Rafała Trzaskowskiego również w województwie mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, łódzkim, i małopolskim.

d3nvjxk

Wyniki wyborów 2020. Frekwencja wyborcza na rekordowym poziomie

Wiele wskazuje na to, że wybory prezydenckie 2020 przejdą do historii również z powodu rekordowej frekwencji wyborczej. IPSOS wskazuje, że podczas drugiej tury wyniosła ona 68,9 proc.

To zdecydowany rekord. Dotychczas najwyższa frekwencja została odnotowana podczas wyborów prezydenckich w 1995 roku. Wówczas do urn wyborczych udało się 67,9 proc. uprawnionych do głosowania.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Przemówienie Rafała Trzaskowskiego. "Po pierwsze: wygramy"

Źródło: tvn24.pl

d3nvjxk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nvjxk
d3nvjxk
Więcej tematów