Trwa ładowanie...
d4i7xjz

Wyniki wyborów 2020. Polska ponownie podzielona

Poznaliśmy sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020. Na prowadzeniu jest Andrzej Duda, jednak jego przewaga jest bardzo mała. Rafał Trzaskowski wygrał za to w większości województw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2020. Rafał Trzaskowski przegrywa na Mazowszu
Wyniki wyborów 2020. Rafał Trzaskowski przegrywa na Mazowszu (Materiały WP)
d4i7xjz

Wyniki wyborów prezydenckich 2020 poznamy najpewniej w poniedziałek wieczorem lub we wtorek rano. Z opublikowanego po godz. 2:00 sondażu late poll z 90 proc. okręgowych komisji wyborczych wynika, że Andrzej Duda zdobył 51 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 49 proc.

Wyniki wyborów 2020. Polska ponownie podzielona na pół

Podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich, w zdecydowanej większości województw zwyciężył Andrzej Duda.
Wiele wskazuje na to, że szala zwycięstwa w województwach może przechylić się na stronę Rafała Trzaskowskiego. Z danych udostępnionych przez IPSOS wynika, że prezydent Warszawy wygrał w 9 województwach. Trzaskowski był zdecydowanym zwycięzcą w pomorskim, zachodniopomorskim i lubuskim. Chętniej głosowano na niego również w warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim.

Andrzej Duda wygrał w 7 województwach. Najwięcej wyborców poparło obecnego prezydenta w podkarpackim i lubelskim. Andrzej Duda pokonał Rafała Trzaskowskiego również w województwie mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim, łódzkim, i małopolskim.

d4i7xjz

Wyniki wyborów 2020. Frekwencja wyborcza na rekordowym poziomie

Wiele wskazuje na to, że wybory prezydenckie 2020 przejdą do historii również z powodu rekordowej frekwencji wyborczej. IPSOS wskazuje, że podczas drugiej tury wyniosła ona 68,9 proc.

To zdecydowany rekord. Dotychczas najwyższa frekwencja została odnotowana podczas wyborów prezydenckich w 1995 roku. Wówczas do urn wyborczych udało się 67,9 proc. uprawnionych do głosowania.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Przemówienie Rafała Trzaskowskiego. "Po pierwsze: wygramy"

Źródło: tvn24.pl

d4i7xjz

Podziel się opinią

Share

d4i7xjz

d4i7xjz
Więcej tematów