Trwa ładowanie...
d3bamwm

Wyniki wyborów 2020. PKW podała najnowsze dane

PKW uaktualniła cząstkowe wyniki wyborów prezydenckich. Zgodnie z najnowszymi informacjami Andrzej Duda zdobył 51,12 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 48,88 proc. Dane pochodzą z 99,98 proc. obwodów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2020. PKW przekazała najnowsze informacje
Wyniki wyborów 2020. PKW przekazała najnowsze informacje (PAP)
d3bamwm

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała częściowe wyniki wyborów prezydenckich. Dane pochodzą z 27225 na 27231 obwodów głosowania, czyli 99,98 proc. Zgodnie z uaktualnionymi informacjami Andrzej Duda zdobył 51,12 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 48,88 proc. Frekwencja wyniosła 67,97 proc.

Wcześniej w poniedziałek PKW informowała o wyniku wyborów na podstawie danych z 99,97 proc. obwodów. - Andrzej Duda otrzymał 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,79 proc. - poinformował wtedy szef PKW Sylwester Marciniak. I zaznaczył, że spływające protokoły "nie wpłyną już na wynik wyborów prezydenckich".

"Prawie 10 mln głosów. Za wszystkie i za każdy z osobna serdecznie dziękuję. Dziękuję też za niesamowitą energię, jaką wspólnie udało nam się wyzwolić przez tych kilka tygodni. Jeszcze będzie przepięknie! Gratuluję wygranej Andrzejowi Dudzie. Oby ta kadencja była rzeczywiście inna" - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

d3bamwm

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Krzysztof Bosak: unikniemy spektaklu oskażeń

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Andrzej Duda chciał się spotkać z Rafałem Trzaskowskim

Prezydent Andrzej Duda podczas przemówienia po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów prezydenckich w niedzielę wieczorem złożył Rafałowi Trzaskowskiemu niespodziewaną propozycję. - Zapraszam do Pałacu Prezydenckiego Rafała Trzaskowskiego wraz z małżonką na godzinę 23, żebyśmy sobie podali rękę i żeby ten uścisk zakończył tę kampanię - stwierdził.

d3bamwm

Do spotkania nie doszło. Trzaskowski nie przyjął propozycji. Uznał, że lepszym terminem będzie moment po oficjalnym ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW. W poniedziałek wrócił do pełnienia obowiązków prezydenta Warszawy.

Duda ruszył w trasę. Chce podziękować Polakom za poparcie. Jako pierwszą miejscowość odwiedzi Odrzywół. W tym regionie Mazowsza zdobył 2068 głosów, co przełożyło się na rekordowe poparcie 86,31 proc.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bamwm

Podziel się opinią

Share

d3bamwm

d3bamwm
Więcej tematów