Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów 2020. Michał Kobosko ze sztabu Szymona Hołowni zapowiada rozmowy z kontrkandydatami

- Różnie oceniam tych kandydatów, nie oceniam ich podobnie dobrze albo podobnie źle, ale na dziś 100 proc. przekonania do żadnego z kandydatów nie mam - przyznał pełnomocnik wyborczy Szymona Hołowni Michał Kobosko. Z cząstkowych wyników wyborów prezydenckich wynika, że do II tury wejdą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.
Share
Wybory 2020. Michał Kobosko przyznał, że nie jest pewny, na kogo zagłosuje w II turze
Wybory 2020. Michał Kobosko przyznał, że nie jest pewny, na kogo zagłosuje w II turzeŹródło: PAP
d180ktd

- Szymon Hołownia i cały jego projekt zaczął się właśnie od tego, na tym został zbudowany i znalazł poparcie 2,2 mln wyborców (...) właśnie dlatego, że zaproponował coś innego niż prosty, męczący dla milionów Polaków podział między PiS a PO. Gdyby nie było takiego duopolu, gdyby nie było zmęczenia ludzi takim podziałem, pewnie nie byłoby projektu Szymona Hołowni albo miałby dużo trudniej - uznał Michał Kobosko w rozmowie z RMF FM.

Pełnomocnik wyborczy Hołowni dodał, że największym atutem prezydenta Andrzeja Dudy jest fakt piastowania przez niego tego urzędu od 5 lat.

- Obrazek, który jest mi najbliższy, to zdjęcie tych nieszczęsnych pakietów korespondencyjnych, tych paczek składowanych gdzieś na zlecenie Poczty Polskiej. Czyli największej kompromitacji polskiej demokracji tego trzydziestolecia, czyli tzw. niby-wyborów kopertowych - stwierdził Kobosko.

d180ktd

Zobacz także: Najnowszy sondaż prezydencki dla WP. Ekspert mówi, co zadecyduje o zwycięstwie

Wyniki wyborów 2020. PKW podała cząstkowe dane

Pełnomocnik wyborczy Szymona Hołowni zapewnił, że obecnie są planowane rozmowy z liderami regionalnymi, z powstającym ruchem społecznym. - A potem ewentualnie będziemy rozmawiali z kandydatami i z ich sztabami - zaznaczył.

Cząstkowe wyniki wyborów prezydenckich pokazują, że do II tury najprawdopodobniej wejdą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Na trzecim miejscu jest Szymon Hołownia z wynikiem 13,85 proc.

Źródło: RMF FM

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d180ktd

Podziel się opinią

Share
d180ktd
d180ktd
Więcej tematów