Trwa ładowanie...
d412wt5

Wyniki wyborów 2020. KO składa protest wyborczy do Sądu Najwyższego. Ponad 2000 wniosków

Do czwartku wyborcy mogli składać protesty ws. wyborów prezydenckich. Na konferencji prasowej przedstawiciele KO poinformowali o złożeniu protestu do Sądu Najwyższego. - To nie były uczciwe wybory - podkreślali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2020. KO składa protest wyborczy. Ponad 2000 wniosków (zdjęcie ilustracyjne)
Wyniki wyborów 2020. KO składa protest wyborczy. Ponad 2000 wniosków (zdjęcie ilustracyjne) (PAP)
d412wt5

W czwartek posłowie KO złożyli w Sądzie Najwyższym protest wyborczy. Z ramienia Koalicji Obywatelskiej głos zabrała posłanka Barbara Nowacka oraz poseł Grzegorz Wójtowicz.

Wyniki wyborów 2020. KO składa protest wyborczy do SN

Parlamentarzyści poinformowali media, że KO złożyła do Sądu Najwyższego protest ws. wyborów prezydenckich z 28 czerwca i 12 lipca.

d412wt5

- Do naszego protestu dołączyliśmy kilkaset wniosków ws. nieprawidłowości. Polegały przede wszystkim na pozbawieniu wyborców prawa wyborczego. Wynikało to ze złej legislacji i postępowania w trybie nagłym - mówił poseł Grzegorz Wójtowicz.

Zobacz też: Andrzej Duda nagrany przez Rosjan. Bogdan Zdrojewski: to było żenujące

Wyniki wyborów 2020. KO składa protest wyborczy do SN. Ponad 2000 wniosków

Jak dodała Barbara Nowacka, w opinii członków KO, "nie były to uczciwe wybory". - Państwo powinno stawać po stronie wszystkich, a nie tylko przy jednej ze stron. Uruchomiono olbrzymią machinę państwa. Wykorzystano ją na rzecz jednego kandydata. Wykorzystano do tego Telewizję Publiczną. Są też ogromne zaniedbania ze strony polskiego MSZ - wyliczała posłanka Koalicji Obywatelskiej.

d412wt5

Zdaniem Barbary Nowackiej, w wyborach nie mogło wziąć udziału nawet kilka tysięcy osób. - 2000 osób skorzystało ze złożenia protestów wyborczych za naszym pośrednictwem. To są różne problemy. To m.in. protesty osób mieszkających poza Polską - mówiła.

Wyniki wyborów 2020. Protest wyborczy w SN. 21 dni na rozpatrzenie

- Wybory to święto demokracji, a PiS to święto zniszczył. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w zgłaszaniu nieprawidłowości - podkreśliła Barbara Nowacka.

W czwartek upłynął termin na składanie protestów wyborczych. Zgodnie z prawem, Sąd Najwyższy ma teraz 21 dni na to, by wydać uchwałę ws. ważności przeprowadzonych wyborów. Musi zrobić to przed 6 sierpnia. Tego dnia kończy się kadencja urzędującego prezydenta.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d412wt5

Podziel się opinią

Share

d412wt5

d412wt5
Więcej tematów