Trwa ładowanie...
dakjq7k

Wyniki wyborów 2019. Grzegorz Schetyna spotka się liderami PSL i SLD

Batalia o większość senacką wciąż trwa. Lider PO Grzegorz Schetyna w tym tygodniu będzie rozmawiał z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem (PSL) oraz Włodzimierzem Czarzastym (SLD) o przyszłej współpracy w wyższej izbie parlamentu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki wyborów 2019. Od lewej: Włodzimierz Czarzasty (SLD), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Grzegorz Schetyna (PO) - zdj. arch. (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER East News)
dakjq7k

Jak dowiaduje się RMF, do spotkania może dojść już we wtorek, choć ostateczny termin nie został jeszcze ustalony. Zarówno prezes Ludowców, jak i przewodniczący Sojuszu w poniedziałek są poza Warszawą - przebywają w swoich rodzimych okręgach.

Na spotkaniu, oprócz ustalenia warunków przyszłej współpracy w Senacie, ma dojść do negocjacji ws. wspólnego kandydata na Marszałka wyższej izby. Schetynie zależy na czasie - w czwartek odbędzie się posiedzenie klubu Koalicji Obywatelskiej, gdzie najprawdopodobniej zapadną wiążące decyzje.

dakjq7k

Lider PO liczy, że po spotkaniach z ugrupowaniami opozycyjnymi będzie miał rozeznanie, który z kandydatów na marszałka Senatu ma szansę zyskać poparcie PSL i SLD.

Bogdan Zdrojewski o funkcji marszałka Senatu dla opozycji

Według rozmówców RMF otoczenie przewodniczącego PO unika informowania o zaplanowanych negocjacjach. Nadal nie wiadomo, czy Schetyna spotka się z liderami PSL i SLD razem, czy osobno.

dakjq7k

Przypomnijmy: pomimo wygranej w wyborach parlamentarnych, Prawo i Sprawiedliwość straciło większość w Senacie. Partia Jarosława Kaczyńskiego zapewniła sobie w tej izbie 48 mandatów. Opozycja, gdyby doszło do sojuszu KO, SLD, PSL i 4 niezależnych senatorów, mogłaby rządzić w Senacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF

dakjq7k

Podziel się opinią

Share

dakjq7k

dakjq7k
Więcej tematów