Trwa ładowanie...
d47sjcr

Wyniki egzaminu ósmoklasisty. Kiedy się pojawią i jak je sprawdzić?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty to informacja, na którą z niecierpliwością czekają absolwenci szkół podstawowych, którzy pisali egzamin w czerwcu i lipcu 2020. Kiedy zostaną ogłoszone wyniki egzaminów? Gdzie można je sprawdzić?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyniki egzaminów ósmoklasisty
Wyniki egzaminów ósmoklasisty (Pixabay)
d47sjcr

Wyniki egzaminów ósmoklasisty. Kiedy ogłoszenie wyników?

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, 28 lipca 2020 roku, opublikował informację, dotyczącą ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2020.

"Uprzejmie informuję, że wyniki egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu i lipcu 2020 r. zostaną ogłoszone 31 lipca br. (piątek) o godz. 11:30 podczas briefingu z udziałem członków kierownictwa MEN i dyrektora CKE. Briefing będzie transmitowany za pośrednictwem profilu MEN na Facebooku" – przekazał dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

d47sjcr

Zaświadczenie o wynikach egzaminów ósmoklasisty

Absolwenci szkół podstawowych otrzymają zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty w piątek 31 lipca. O tym, w jaki sposób odbędzie się przekazanie zaświadczeń, poinformują dyrektorzy szkół. Na prośbę rodzica skan zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty będzie mógł być przesłany przez dyrektora szkoły za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. poczty e-mail).

Wyniki egzaminu ósmoklasisty w systemie ZIU

"Absolwenci szkół podstawowych będą mogli również sprawdzić wyniki, jakie uzyskali z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych, w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU (https://wyniki.edu.pl)" – informuje dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

d47sjcr

Jak się zalogować do systemu i sprawdzić wyniki egzaminu ósmoklasisty?

Jak przekazała CKE, logowanie do systemu odbywa się za pomocą loginu i hasła, które uczniowie klasy VIII otrzymali od dyrektora szkoły. Wyniki będą dostępne w systemie informatycznym 31 lipca br. od godz. 10:00.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych – ważne terminy

  • do 4 sierpnia, do godz. 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty,
  • 12 sierpnia – ogłoszone zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do każdej szkoły ponadpodstawowej,
  • 13 -18 sierpnia kandydaci muszą potwierdzić chęć rozpoczęcia nauki w szkole, do której się dostali, a także dostarczyć oryginały dokumentów
d47sjcr

Mazowsze z dwiema stolicami? Radosław Fogiel: Mamy różne rozwiązania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47sjcr

Podziel się opinią

Share
d47sjcr
d47sjcr
Więcej tematów