Trwa ładowanie...

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021 coraz bliżej. Uczniowie długo na nie czekali

Na ten dzień absolwenci szkół podstawowych czekali długo. W piątek Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki egzaminu ósmoklasisty. Od jego wyników zależy, gdzie uczniowie będą kontynuować swoją naukę.

Wyniki egzaminu ósmoklasistyWyniki egzaminu ósmoklasistyŹródło: Pixabay
dptjnm6

Dla absolwentów szkół podstawowych rozpoczyna się bardzo ważny okres. W piątek Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki egzaminu ósmoklasisty, od którego zależy przyszłość uczniów. Punkty zdobyte podczas egzaminu są niezbędne do rekrutacji do szkół średnich.

Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty?

"2 lipca o 10:00 na naszej stronie internetowej przekażemy informację o wynikach egzaminu ósmoklasisty. Swoje wyniki poznają również uczniowie" - przekazała CKE za pośrednictwem Twittera. Uczniowie zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty otrzymają 9 lipca.

Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty 2021 odbył się w dniach 25-27 maja. Uczniowie kończący szkołę podstawową pisali testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego.

dptjnm6

Uczniowie będą mogli uzyskane wyniki z egzaminu sprawdzić też przez internet. Od godziny 10.00 będą mogli logować się do specjalnego systemu za pomocą numeru PESEL oraz hasła otrzymanego w szkole.

Po wpisaniu identyfikatora i hasła wyświetli się strona z danymi ucznia i wynikami egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka obcego.

Egzamin ósmoklasisty. Od niego wiele zależy

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty to warunek konieczny do tego, by ukończyć szkołę podstawową. Co najważniejsze: tego egzaminu nie da się nie zdać. Nawet przy kiepskim wyniku uczeń otrzyma certyfikat zdania egzaminu. Będzie miał jednak problem z dostaniem się do wymarzonej szkoły średniej.

Wynik egzaminu ósmoklasisty wpływa bowiem na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Do wyboru uczniowie mają m.in. licea ogólnokształcące, technika czy szkoły zawodowe.

dptjnm6

Połowa punktów do zdobycia w rekrutacji to właśnie punkty za egzamin. Pozostałe punkty są przyznawane za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

Burze wrócą. "Już obserwujemy pewne drgnięcie w tym niekorzystnym kierunku"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dptjnm6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dptjnm6
Więcej tematów