Trwa ładowanie...
d1ohvst

Wynagrodzenia dla stoczniowców - w przyszłym tygodniu

Już w przyszłym tygodniu szczecińscy stoczniowcy mogą dostać pierwszą wypłatę z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Dyrektor Funduszu przekazał w piątek 14 mln zł do oddziału w Szczecinie.

Share
d1ohvst

Podpisałem przelew do naszego oddziału w Szczecinie. Jeżeli sąd ogłosi upadłość Stoczni, to pieniądze będzie można wypłacić już w przyszłym tygodniu - powiedział dyrektor Funduszu Lesław Abramowicz.

Dodał, że pieniądze powinny wystarczyć na wypłatę jednego miesięcznego wynagrodzenia.

Zgodnie z ustawą, Fundusz musi wypłacić pracownikom upadłych przedsiębiorstw trzymiesięczne wynagrodzenia i odprawy. Według Abramowicza, jeżeli Stocznia upadnie, Fundusz będzie musiał wypłacić jej pracownikom od 80 do 100 mln zł.

W poniedziałek prezes stoczni złożył w sądzie wniosek o upadłość spółki.

d1ohvst

Stocznia przerwała produkcję w marcu tego roku, a sześć tysięcy zatrudnionych w niej ludzi skierowano na przymusowe urlopy. Od tego czasu nie otrzymują pensji. Stocznia Szczecińska jest największą z 30 spółek holdingu Porta Holding Stocznia Szczecińska SA, która utraciła płynność finansową w październiku ubiegłego roku. Cały holding jest zadłużony na ponad 1,8 mld złotych wobec ponad 700 wierzycieli. Zatrudnia około 11 tysięcy osób. (mag)

d1ohvst
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ohvst
d1ohvst
Więcej tematów