WP
WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Wykoleił się pociąg z ropą, płonie 11 wagonów cystern

Pociąg wiozący ropę naftową wykoleił się w amerykańskim stanie Alabama. Na miejscu zdarzenia rozlała się ropa. Zapaliło się 11 z 90 wagonów cystern. Firma przewozowa Genesee and Wyoming, do której należy pociąg, zapewniła, że nikt nie odniósł obrażeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Reuters informuje, że ogarnięte pożarem wagony pozostawiono do wypalenia, co może potrwać ok. 24 godzin. Według przedstawicieli Genesee and Wyoming "nie wydaje się", by ropa, która się rozlała, mogła dotrzeć do pobliskich rzek.

Pociąg wiózł ropę z miejscowości Amory w stanie Missisipi do rafinerii w Walnut Hill na Florydzie. Przyczyny wykolejenia nie są na razie znane.

Reuters pisze, że piątkowy wypadek był "jednym z najbardziej dramatycznych tego rodzaju" w Stanach Zjednoczonych od czasu, gdy trzy lata temu coraz więcej ropy zaczęto transportować koleją, co wiąże się z nasileniem eksploatacji złóż łupków bitumicznych.

WP

W lipcu br. wybuch pociągu z produktami naftowymi w mieście Lac-Megantic w kanadyjskiej prowincji Quebec spowodował śmierć 47 osób.

Polub WP Wiadomości
WP
WP