Trwa ładowanie...
d2ynf3g

Wykluczeni z Kukiz'15 posłowie trafią do PiS? "Jeśli zgłosi się do nas poseł Morawiecki, to na pewno zostanie przyjęty"

• Posłowie wykluczeni z Ruchu Kukiz'15 zasilą szeregi PiS?
• Ryszard Terlecki (PiS) dla WP: jeśli Kornel Morawiecki zgłosi się do nas, to zostanie przyjęty
• "Na razie nie ma tematu poseł Małgorzaty Zwiercan"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kornel Morawiecki
Kornel Morawiecki (WP)
d2ynf3g

Małgorzata Zwiercan została wykluczona z Ruchu Kukiz'15, natomiast Kornel Morawiecki sam zrzekł się członkostwa w klubie. Ponadto ugrupowanie zaapelowało do posłanki, aby zrezygnowała z mandatu poselskiego. To echo głosowania "na cztery ręce", do którego doszło podczas czwartkowego wyboru sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Zwiercan na prośbę Morawieckiego zagłosowała w jego imieniu. Oboje w rozmowie z Wirtualną Polską zapowiadali, że nie zamierzają składać mandatów poselskich.

Ich przyszłość poza Ruchem Kukiz'15 wcale nie maluje się w czarnych barwach. Możliwe, że oboje zasilą wkrótce klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości.

- Nie ma oficjalnego stanowiska partii w tej sprawie, ale myślę, że jeśli zgłosi się do nas poseł Morawiecki, to na pewno zostanie przyjęty. Wszystko zależy od niego - mówi Wirtualnej Polsce Ryszard Terlecki szef klubu parlamentarnego PiS.

Czy na wstąpienia w szeregi rządzącej partii może liczyć również posłanka Małgorzata Zwiercan? - Jej sytuacja jest skomplikowana. Wiemy, że zagłosowała "na cztery ręce", a sprawę zbada prokuratura. Na razie nie ma jej tematu. Musimy poczekać na wyjaśnienie - tłumaczy Terlecki.

Obecnie klub parlamentarny PiS liczy 234 członków.

d2ynf3g

Podziel się opinią

Share
d2ynf3g
d2ynf3g
Więcej tematów