Trwa ładowanie...
d1foou0

Wykład Leszka Balcerowicza w szkole pod lupą kuratora

Dyrektor II LO w Szczecinie może mieć kłopoty przez Leszka Balcerowicza. Były minister finansów wygłosił tam wykład, a teraz kurator sprawdza, czy ekonomista nie dopuścił się agitacji politycznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pojawiły się zarzuty wobec Leszka Balcerowicza, według których miał on uprawiać agitację polityczną na uczelni
Pojawiły się zarzuty wobec Leszka Balcerowicza, według których miał on uprawiać agitację polityczną na uczelni (East News, Fot: Artur Szczepanski/REPORTER)
d1foou0

Zachodniopomorskie kuratorium oświaty wzięło na tapet wykład profesora Leszka Balcerowicza, który ekonomista wygłosił w II LO w Szczecinie 3 września - podaje "Gazeta Wyborcza".

Jeden z rodziców uczniów zaalarmował, że na terenie placówki odbywa się agitacja polityczna. Kuratorium sprawdza, czy rzeczywiście tak było. - My nie jesteśmy od tego, żeby się czepiać działalności dyrektora, ale jeżeli stwierdzimy, że łamie prawo, to oczywiście konsekwencje musi ponieść - powiedziała kurator, cytowana przez dziennik.

Co na to druga strona? - W ogóle nie zeszliśmy na tematy polityczne - zapewnił wicedyrektor II LO Marcin Żurek. - W wolnej Polsce odbyłem setki takich spotkań. Ale jak widać, dla PiS to są podejrzane tematy - podkreślił z kolei sam Balcerowicz.

d1foou0

Zobacz także: Kidawa-Błońska kandydatką na premiera. "Mam straszną tremę"

Wykład byłego ministra nosił tytuł "Ustroje a warunki życia w kraju". - Mówiłem, czym się różni demokracja od dyktatury, socjalizm od kapitalizmu, czym jest państwo prawa, jak Polska doganiała Zachód po 1989 roku. Po wykładzie, jak zwykle, miałem ciekawą dyskusję z młodzieżą - zaznaczył Balcerowicz.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1foou0

Podziel się opinią

Share

d1foou0

d1foou0
Więcej tematów