Trwa ładowanie...
dwx68wd
dwx68wd

Wyjął z parkomatów 15 tys. i wpadł w pułapkę

Podejrzanego o okradanie parkomatów zatrzymali poznańscy policjanci. 53-letni poznaniak zajmował się wymianą kaset z bilonem w automatach parkingowych. Przy okazji kradł część monet. Mężczyzna wpadł w piątek w pułapkę przygotowaną przez policjantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dwx68wd

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu poinformował policję, że z niektórych parkomatów giną pieniądze. Kradzieże nasiliły się w pierwszych dniach czerwca i niemal każdego dnia stwierdzano znaczne braki.

- Funkcjonariusze po zapoznaniu się z systemem automatów parkingowych doszli do wniosku, że nie było możliwości wyjmowania pieniędzy bezpośrednio z urządzenia stojącego na ulicy. Jedyną możliwością, ich zdaniem, była kradzież bilonu po otwarciu kasety wyjętej z parkomatu przy pomocy klucza - mówi rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Obsługą parkomatów - zamianą kaset wypełnionych pieniędzmi na puste - zajmowali się pracownicy firmy, z którą ZDM podpisał umowę. Zaczęto podejrzewać, że w kradzieże mogą być zamieszani właśnie ci pracownicy.

dwx68wd

Policjanci w związku z tym przygotowali pułapkę na nieuczciwego inkasenta. Kiedy w piątek stwierdzono, że w kilku specjalnie oznaczonych przez policjantów kasetach brakuje pieniędzy, zatrzymano pracownika firmy zajmującego się obsługą urządzeń.

Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli kilka worków z monetami. Ocenia się, że mężczyzna w ciągu kilku tygodni mógł ukraść nawet 15 tys. zł.

Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

NaSygnale.pl: "Zarobił" 180 punktów w kilka chwil! Rekordzista?

dwx68wd

Podziel się opinią

Share

dwx68wd

dwx68wd
Więcej tematów