Trwa ładowanie...

Wyciekło nagranie. Iraccy żołnierze katują bojowników ISIS

Wyciekło drastyczne wideo. Na nim żołnierze Irackich Sił Zbrojnych mszczą się na schwytanych w niewolę ekstremistach. Służby zapowiadają śledztwo.

Share
Wyciekło nagranie. Iraccy żołnierze katują bojowników ISISŹródło: Twitter, fot: MosulEye
d3552mz

*Na nagraniu widać zdezorientowanych, bitych wojowników ISIS. * Potem iraccy żołnierze, cały czas nagrywając, zaciągają żołnierzy Państwa Islamskiego nad skarpę. Tam zrzucają ich z dużej wysokości i dobijają strzałami z broni maszynowej.

Iracki rząd zapowiada śledztwo. Rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych przyznał, że jeśli te nagrania są autentyczne, winni muszą zostać ukarani. O rozwiązanie sprawy apelują również organizacje broniące praw człowieka. Te przyznają, że tortury i samosądy to w Mosulu chleb powszedni.

d3552mz

Jednym z czołowych katów w irackiej armii jest Falah Aziz. Sam przyznaje, że zabił 130 żołnierzy przeciwników, a 50 z nim obciął głowy. Aziz przyznaje, że nie poniósł, w związku ze swoimi działaniami, żadnych konsekwencji.

Zobacz także: "Terroryści nie mają religii". Imamowie nie pochowają zamachowców:

Mosul został odbity w poniedziałek . Po dziewięciu miesiącach walki, zrujnowane miasto wróciło w końcu pod irackie panowanie. W trakcie oblężenia zginęło tysiące cywili, zaś prawie milion osób straciło dach nad głową lub zostało przesiedlonych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d3552mz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3552mz
d3552mz
Więcej tematów