Trwa ładowanie...

Wyciek danych z poznańskiej uczelni. Wszystko z powodu przypadkowego linku

Blisko 400 nieupoważnionych do tego osób otrzymało dostęp do informacji o nowych studentach, w tym numery PESEL poznańskiej Wyższej Szkoły Logistyki. Powodem zamieszania okazał się niefortunny link.
Share
Wyciek danych z poznańskiej uczelni. Wszystko z powodu przypadkowego linku
d245ei6

Z informacji, do których dotarł "Głos Wielkopolski" wynika, że w środę pracownik dziekanatu Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu zamieścić komunikat dotyczący podziału studentów na grupy. W środku miał się zawierać link do pliku z danymi osobowymi studentów, który ostatecznie trafił do 388 osób.

Zarobki po studiach. Niektórzy mają mniej niż najniższą krajową

Wśród informacji o nowych studentach uczelni znalazły się m.in. numery PESEL, numery dowodów osobistych czy numery kont bankowych. Chociaż sam komunikat z linkiem został szybko usunięty, uczelnia przestrzega swoich studentów przed próbami wyłudzania na ich dane pożyczek.

d245ei6

Czytaj też:Studenci "wychodzą z płaczem" z przesłuchań? Policja zaprzecza

WSL instruuje swoich studentów, w jaki sposób uniknąć oszustów

Pracownicy Wyższej Szkoły Logistyki wysłali także wiadomości do wszystkich osób, które miały dostęp do poufnych danych. Prosili w nich o usunięcie informacji z prywatnych zasobów.

Uczelnia radzi przy okazji swoim studentom założenie konta w systemie informacji kredytowej lub gospodarczej dla lepszego zabezpieczenia swoich danych. WSL wskazuje także, że w związku z zajściem studenci powinni również pomyśleć o zabezpieczeniu dostępu do kont dodatkowymi hasłami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d245ei6

Podziel się opinią

Share
d245ei6
d245ei6
Więcej tematów