Trwa ładowanie...

Białystok. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Wśród ofiar śmiertelnych dziecko

W Białymstoku doszło do wybuchu i pożaru, wskutek którego zginęły 4 osoby. Jedna z ofiar to dziecko. Zdarzenie miało miejsce w domu jednorodzinnym.

Share
Białystok. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Wśród ofiar śmiertelnych dziecko
Białystok. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Wśród ofiar śmiertelnych dzieckoŹródło: PAP
d19weoi

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w Białymstoku na osiedlu Dziesięciny przy ulicy Kasztanowej. Służby na razie nie informują, jaka mogła być przyczyna wybuchu. Prawdopodobny jest scenariusz mówiący o wybuchu instalacji gazowej.

Białystok. Wybuch gazu. Reanimacja nie powiodła się

Na miejscu pracuje aż dziesięć zastępów straży pożarnej. Strażacy bardzo szybko dojechali na miejsce eksplozji. W akcji udział wzięli strażacy ze specjalnej jednostki poszukiwawczej z Łomży, którzy przeszukali pobliski teren. Wszystko wskazuje na to, że w zdarzeniu nie ma więcej poszkodowanych.

d19weoi

Jak podaje radio RMF FM, straż pożarna odebrała zgłoszenie ok. godziny 12.00. Z relacji strażaków wynika, że budynek jest częściowo zniszczony. Wskutek wybuchu wybite zostały wszystkie okna, jego siła wyrwała również drzwi do budynku.

Białystok. Wybuch gazu. Ofiary śmiertelne

Z relacji straży pożarnej wynika, że po przyjeździe na miejsce ewakuowano z budynku 3 osoby. Czwarta, dziewczynka, została ewakuowana przez przechodnia, który podjął także próbę resuscytacji.

"Funkcjonariusze weszli do budynku. W środku znaleźli trzy osoby. Zostały one wyniesione na zewnątrz. Podjęto próby reanimacji, ale nie udało się przywrócić czynności życiowych" - poinformował przedstawiciel straży pożarnej w rozmowie z Radiem Białystok.

Ofiary śmiertelne to najprawdopodobniej mieszkająca w domu rodzina. Rodzice, ich 10-letnia córka oraz babcia dziecka. Drugiej z córek pary, która nie przebywała w czasie wybuchu w domu, została zapewniona pomoc psychologiczna.

Wakacje Jarosława Kaczyńskiego. "Cieszę z wielkiej aktywności pana prezesa"

Białystok. Wybuch gazu. Trwają prace zabezpieczające

Straż pożarna poinformowała, że na miejscu prowadzone są w tej chwili prace zmierzające do zabezpieczenia konstrukcji. Wszystko wskazuje na to, że konstrukcja jest jednak stabilna. Największym zniszczeniom uległa część piwniczna, w której strażacy znaleźli po przyjeździe ogień.

Według straży pożarnej przebywanie w sąsiednich budynkach nie wiąże się z niebezpieczeństwem. Żaden z tych budynków nie został naruszony wskutek wybuchu.

Po zakończeniu prac strażaków na miejsce wejdzie ekipa dochodzeniowa policji która ustalać, będzie jak doszło do eksplozji.

d19weoi

Podziel się opinią

Share
d19weoi
d19weoi
Więcej tematów