Trwa ładowanie...
d3kaakj

Wybuch na chodniku w Poznaniu. Dwoje dzieci trafiło do szpitala

Dwóch chłopców w wieku 12 lat zostało rannych w wyniku wybuchu, do którego doszło w czwartek przed południem na Moście Chrobrego w Poznaniu. Stan dzieci nie zagraża zdrowiu, jedno z nich pozostało jednak w szpitalu na obserwacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybuch na chodniku w Poznaniu. Dwoje dzieci trafiło do szpitala
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d3kaakj

Do wypadku doszło na ul. Estkowskiego w momencie, gdy mostem przechodziła kilkunastoosobowa grupa dzieci. Według relacji straży pożarnej jedna z płyt chodnikowych nagle uniosła się z ziemi. Słychać też było huk.

Służby obecne na miejscu potwierdziły, że pod chodnikiem doszło do zwarcia kabli energetycznych, przez które płynęło napięcie 6 tys. woltów.

Poszkodowane dzieci zostały przewiezione do szpitala im. Krysiewicza w Poznaniu. Ich stan nie zagraża zdrowiu. Jedno z nich po udzieleniu pomocy zostało zwolnione do domu. Miało powierzchowne urazy głowy.

Stan drugiego chłopca jest bardziej poważny i wymaga pozostawienia w szpitalu. - Ten stan nie zagraża życiu poszkodowanego, ale ma poparzone dolne cześć ciała, a także głowy, w tym gałek ocznych - powiedział dyrektor szpitala Jacek Profaska.

Na miejscu pracowała straż pożarna, policja, pogotowie gazowe oraz energetyczne.

d3kaakj

Podziel się opinią

Share
d3kaakj
d3kaakj