WP
Wybuch gazu w Pniewach. Pięć osób rannych, trwa akcja ratownicza
x-news/TVN 24

Wybuch gazu w Pniewach. Pięć osób rannych, trwa akcja ratownicza

Wybuch gazu w Pniewach w Wielkopolsce. - Z niewyjaśnionych przyczyn doszło do wybuchu gazu w starej kamienicy. Zawaliła się klatka schodowa, a dwie ściany są bardzo poważnie naruszone. Trwa akcja ratownicza - powiedział Wirtualnej Polsce rzecznik Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Z kamienicy udało się ewakuować 7 osób, 5 osób jest rannych - wśród nich jest strażak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Jak powiedział WP st. bryg. Paweł Frątczak, do wybuchu doszło o godzinie 9:53. - Do zdarzenia doszło na ostatnim piętrze w trzykondygnacyjnym budynku wielorodzinnym. To stara, murowana kamienica w Pniewach. Zawaliła się klatka schodowa, a dwie ściany są bardzo poważnie naruszone - powiedział rzecznik.

Już wiadomo, że eksplodowała 11-kilogramowa butla z propan butanem. W budynku, zamieszkałym przez 6 rodzin nie było instalacji gazowej.

WP

Na miejscu pracuje 15 jednostek straży pożarnej, w tym specjalistyczna jednostka z Poznania, która prowadzi akcję poszukiwawczą. - Muszą zabezpieczyć dwie naruszone ściany budynku i dokładnie przeszukać gruzowisko.

Już wiadomo, że dwa psy, których użyto do poszukiwań, nikogo nie znalazły. - Nikogo żywego - uściśla w rozmowie z WP st. bryg. Frątczak.

- Z kamienicy ewakuowaliśmy łącznie 7 osób. 4 z nich, w tym dwie kobiety i dziecko, przewieziono do szpitala. Ewakuowaliśmy także 13 osób z sąsiednich budynków. Podczas akcji ratowniczej został także ranny strażak ochotniczej straży pożarnej - wyjaśnił WP st. bryg. Paweł Frątczak

- Akcję ratowniczą utrudnia zły stan budynku. Zawaliła się klatka schodowa, dlatego ewakuacja osób prowadzona była z wykorzystaniem wysięgników i drabin - dodał rzecznik.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP