Trwa ładowanie...

Wybory w Złotoryi zostaną powtórzone. Dwie dodatkowe karty mogły wpłynąć na wynik wyborów

Sąd Okręgowy w Legnicy zadecydował o powtórzeniu wyborów do rady miejskiej Złotoryi (woj. dolnośląskie) w jednym okręgu wyborczym. W lokali wyborczych w tym okręgu wyciągnięto z urny o dwie karty do głosowania za dużo, a o otrzymaniu mandatu radnego zadecydował jeden głos.

Share
Wybory w Złotoryi zostaną powtórzone. Dwie dodatkowe karty mogły wpłynąć na wynik wyborów
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d1uj8n1

Decyzją Sądu Okręgowego w Legnicy wybory do rady miejskiej w okręgu wyborczym nr 3 w Złotoryi zostały unieważnione. Po uprawomocnieniu się wyroku wojewoda dolnośląski zadecyduje o terminie powtórnych wyborów w tym okręgu.

Protest wyborczy złożył jeden z kandydatów na radnego Złotoryi, Waldemar Wilczyński, startujący z list SLD Lewica Razem. Powodem protestu był fakt, że z urny wyborczej w jednym z lokali w okręgu nr 3 wyciągnięto o dwie karty do głosowania za dużo, a Wilczyński walkę o mandat przegrał jednym głosem z Januszem Markiewiczem z komitetu Nasze Miasto Złotoryja - Wilczyński otrzymał 94 głosy, a Markiewicz - 95.

d1uj8n1

- Dwie karty do głosowania za dużo i różnica jednego głosu między kandydatami daje podstawę do przyjęcia, że wynik wyborów mógł być inny, gdyby tych dwóch dodatkowych kart nie wydano - uzasadniała wyrok sędzia Marta Niedzielska-Nowak.

Na mocy decyzji sądu mandat radnego Janusza Markiewicza zostanie wygaszony, a wybory w okręgu nr 3 - powtórzone.

Postanowienie Sądu Okręgowego w Legnicy nie jest prawomocne, a strony mogą odwołać się od niego do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Jeśli tego nie zrobią, od dnia uprawomocnienia postanowienia wojewoda dolnośląski ma siedem dni na wyznaczenie terminu nowych wyborów.

d1uj8n1

Podziel się opinią

Share
d1uj8n1
d1uj8n1
Więcej tematów