Trwa ładowanie...
dys2591

Wybory samorządowe w Elblągu. Witold Wróblewski wygrywa

Kolejne miasto, kolejna przegrana kandydata Zjednoczonej Prawicy. Tym razem chodzi o Elbląg, gdzie wygrywa Witold Wróblewski, niezależny kandydat popierany przez SLD i PSL. Wciąż spływają kolejne dane z komisji wyborczych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Witold Wróblewski wygrywa w Elblągu
Witold Wróblewski wygrywa w Elblągu (PAP)
dys2591

Jak wynika z nieoficjalnych danych, pochodzących z 61 komisji, Jerzy Wilk uzyskał 10477 głosów. Kandydat Zjednoczonej Prawicy otrzymał 27,82 proc. poparcie.

Wszystko wskazuje na to, ze wybory samorządowe wygrywa Witold Wróblewski. Niezależny kandydat popierany przez PSL i SLD otrzymał 27180 głosów, co daje mu 72,18 proc. poparcie.

Warto przypomnieć, że w pierwszej turze Wróblewski uzyskał 48,78 proc. (21 394 głosy), zajmując pierwsze miejsce spośród 4 kandydatów.

dys2591

"Byłem atakowany"

Witold Wróblewski obiecał już, ze po objęciu stanowiska "będzie starał się łączyć, szukać współpracy". Z kolei Jerzy Wilk w rozmowie z "Dziennikiem Elbląskim" zapowiedział, że był to jego ostatni start w wyborach samorządowych. Stwierdził również, że był atakowany podczas kampanii wyborczej.

- Za każdym razem mój konkurent wyskakiwał z jakimiś pomysłami. Najpierw oskarżył mnie, że jestem niedemokratyczny, ponieważ jeden z dziennikarzy się nie dostał na konwencję. Później wyciągał mi jakieś tam osobiste sprawy dotyczące moich akcji, takie dziwne zachowanie - powiedział Wilk.

dys2591

- Ja tylko starałem się odpowiadać na te ataki, które mnie dotyczyły, nie mówiłem o życiu osobistym mojego konkurenta. Starałem się skupić na programie, żeby mieszkańcy mogli porównać oba programy, nic więcej - powiedział Jerzy Wilk w rozmowie z "Dziennikiem Elbląskim".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów