Trwa ładowanie...

Wybory samorządowe coraz bliżej. Dwóch kandydatów na prezydenta Katowic

Na razie tylko dwie osoby potwierdziły swoją kandydaturę w walce o fotel prezydenta Katowic - obecnie urzędujący Piotr Uszok oraz były poseł PO Jerzy Ziętek. Czy pojawią się inni rywale?

Share
Wybory samorządowe coraz bliżej. Dwóch kandydatów na prezydenta Katowic
Źródło: facebook.com/Katowice.eu
d1i2vur

Piotr Uszok piastuje stanowisko prezydenta miasta już od 1998 roku. Prawo i Sprawiedliwość wciąż zastanawia się czy wystawić własnego kandydata, czy poprzeć obecnie urzędującego. Jeśli partia nie będzie miała żadnego silnego nazwiska, zapewne okaże wsparcie Uszokowi - ugrupowanie w radzie miasta jest w koalicji z klubem prezydenta.

Nieoficjalnie natomiast wiadomo, że Uszok otrzyma poparcie od Platformy Obywatelskiej, która nie planuje wystawiać własnego kandydata w Katowicach. Trwają rozmowy, poszukiwane jest porozumienie na poziomie programu politycznego. Ostateczna decyzja zapadnie do 15 września.

d1i2vur

Jerzy Ziętek opuścił szeregi Platformy, aby móc wziąć udział w wyborach. Jako jedyny kandydat ostatecznie potwierdził, że będzie walczył o stanowisko.

W wyborach, które odbyły się cztery lata temu, Uszokowi czoło stawiał Marek Szczerbowski. Dyrektor Stadionu Śląskiego na tę chwilę nie potwierdza swojego udziału w tegorocznej walce. Nie potwierdza, ale też nie zaprzecza. Radny miasta z ramienia SLD uważa, że na ogłoszenie takiej decyzji ma jeszcze czas.

W zeszłym tygodniu Janusz Korwin-Mikke także ogłosił, że Kongres Nowej Prawicy ma zamiar wystawić własnego pretendenta. Lider KNP zapowiedział, że będzie to kobieta. Kim jest kandydatka dowiemy się na osobnej konferencji Korwin-Mikkego.

d1i2vur

Podziel się opinią

Share
d1i2vur
d1i2vur
Więcej tematów