Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie w USA. Sondaż: Hilary Clinton ma 7 pkt. proc. przewagi nad Donaldem Trumpem

• CBS: na Clinton zagłosowałoby 46 proc. ankietowanych, na Trumpa 39 proc.
• Była sekretarz stanu USA zanotowała wzrost poparcia o 4 punkty
• Wybory prezydenckie w USA odbędą się 8 listopada

Share
Wybory prezydenckie w USA. Sondaż: Hilary Clinton ma 7 pkt. proc. przewagi nad Donaldem Trumpem
Źródło: PAP/EPA, Fot: PETER FOLEY
d26ycqm

Hillary Clinton, która została formalnie kandydatką Demokratów na prezydenta USA, ma obecnie 7 punktów procentowych przewagi nad swym republikańskim rywalem Donaldem Trumpem - wynika z sondażu CBS.

Na demokratyczną kandydatkę w wyborach prezydenckich 8 listopada zagłosowałoby 46 proc. ankietowanych, a na Trumpa 39 proc. - poinformowano.

d26ycqm

Dzięki świetnie zorganizowanej konwencji w Filadelfii, w czasie której udało się zażegnać spór ze zwolennikami lewicowego rywala Clinton, senatora Bernie Sandersa, była sekretarz stanu USA zanotowała wzrost poparcia o 4 punkty. Trump po swojej konwencji, podczas której nie uzyskał poparcia ze strony swego dawnego rywala Teda Cruza, zyskał jedynie 2 punkty - komentuje AFP.

Clinton, która jest jednym z najbardziej niepopularnych w historii kandydatów z demokratyczną nominacją, cieszy się pozytywną opinią 36 proc. wyborców, wobec 31 proc. wcześniej. Około 50 proc. w dalszym ciągu ocenia ją negatywnie.

Jednak Trump jest jeszcze mniej popularny. Z sondażu wynika, że pozytywnie ocenia go 31 proc. respondentów i jest to poziom sprzed konwencji w Cleveland; 52 proc. ma o nim złe zdanie.

d26ycqm

Podziel się opinią

Share
d26ycqm
d26ycqm
Więcej tematów