Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie w USA. Demokrata Bernie Sanders zawiesza swoją kampanię wyborczą

Bernie Sanders, który ubiegał się o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych, zawiesił w środę swoją kampanię wyborczą.

Share
Wybory prezydenckie w USA. Demokrata Bernie Sanders zawiesza swoją kampanię wyborczą
Źródło: Domena publiczna
du5xlsd

O zawieszeniu swojej kampanii wyborczej Barnie Sanders poinformował w środę w mediach społecznościowych. "Dzisiaj zawieszam kampanię. Ale gdy kampania się kończy, walka o sprawiedliwość trwa" - napisał. Faktycznie oznacza to, że nie będzie się on już ubiegał o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w USA.

Socjalista Barnie Sanders był głównym rywalem Joe Bidana w walce o nominację Partii Demokratycznej w tegorocznych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Kandydat, który ją uzyska, stanie do walki o Biały Dom z przedstawicielem Partii Republikańskiej i obecnym prezydentem Donaldem Trumpem. Problem w tym, że to właśnie Biden, który wygrał prawowybory w większości stanów, w tym również podczas tzw. Super Wtorku, już od dłuższego czasu był powszechnie uznawany za faworyta tej partii w wyścigu do Białego Domu. To właśnie duża przewaga Bidena spowodowała, że Sanders uznał, że jest bez szans i ostatecznie podjął decyzję o wycofaniu się.

Co prawda o tę nominację ubiegają się także inny kandydaci, ale są oni praktycznie bez szans. W sytuacji, kiedy Bernie Sanders zawiesił swoją kampanię prezydencką, Joe Biden może być już prawie pewien, że to on będzie reprezentował Partię Demokratyczną w wyborach prezydenckich i stawi w nich czoła Donaldowi Trupowi. Formalnie decyzja ma jednak zapaść podczas konwencji tej partii dopiero w sierpniu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: "117 ozdrowieniec". Aleksander Mazan z WP o chorobie, którą przeszedł

du5xlsd

Podziel się opinią

Share
du5xlsd
du5xlsd
Więcej tematów