Trwa ładowanie...
ycipk-13whmp

Wybory prezydenckie 2020. Zaskakująca propozycja Włodzimierza Czarzastego dla Adriana Zandberga

Wybory prezydenckie 2020. Włodzimierz Czarzasty chcąc zaskarbić sobie przychylność Adriana Zandberga, miał mu obiecać, że to właśnie Zandberg będzie kandydatem lewicy na prezydenta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włodzimierz Czarzasty miał złożyć Adrianowi Zandbergowi zaskakującą propozycję
Włodzimierz Czarzasty miał złożyć Adrianowi Zandbergowi zaskakującą propozycję (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek)
ycipk-13whmp

O zaskakującej propozycji informuje "Wprost". Tygodnik, powołując się na swojego informatora, twierdzi, że Adrian Zandberg nie ma ochoty tworzyć w Sejmie jednego klubu z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Lider partii Razem miał żalić się Barbarze Nowackiej, że "ma ochotę odłączyć się politycznie od Czarzastego".

Na razie jednak tego nie robi, ponieważ "wie, że Razem musi być przynajmniej przez pierwsze pół roku we wspólnym klubie z SLD i Wiosną, żeby wynegocjować sobie stanowiska w komisjach i ugruntować pozycję formacji w Sejmie".

Czytaj również - Lewica razem czy osobno? Adrian Zandberg zapowiada rozmowy

ycipk-13whmp

We "Wprost" czytamy, że niechęć lidera Razem została zauważona przez szefa SLD. Aby zaskarbić sobie przychylność Zandberga, Włodzimierz Czarzasty miał złożyć mu zaskakującą propozycję. "Czarzasty obiecał Zandbergowi, że to on zostanie kandydatem na prezydenta, a nie Biedroń" - miał ujawnić gazecie polityk lewicy.

Zobacz też: Ojciec Tadeusz Rydzyk przyznał, na kogo głosował. "To niedopuszczalne"

W jesiennych wyborach parlamentarnych Komitet Wyborczy SLD (porozumienie Sojuszu, Wiosny i Lewicy Razem - przyp. red.) zdobył 12,56 proc. głosów. Porozumienie zapewniło sobie 49 poselskich mandatów.

ycipk-13whmp

Źródło: "Wprost"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-13whmp

ycipk-13whmp
ycipk-13whmp