Trwa ładowanie...

Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia zabiera głos ws. klipu z brzozą

Szymon Hołownia wystartował z kampanią wyborczą prezentując spot, który natychmiast wzbudził kontrowersje. W jednej ze scen pojawia się brzoza i samolot z papieru, którym towarzyszy hasło walki "o każde drzewo, a nie o jedno". Zarzucono mu, że kpi z katastrofy smoleńskiej. Kandydat tłumaczy, że nie przyszło mu do głowy "sprawdzać gatunki drzew w spocie".
Share
Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia zabiera głos ws. klipu z brzozą
Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia zabiera głos ws. klipu z brzoząŹródło: East News, Fot: Jakub Kamiński
d3uk9hd

"Nie przyszłoby mi do głowy, by sprawdzać gatunki drzew w moim spocie. Niektórym przyszło. To nie ja kpię z katastrofy smoleńskiej, która była dla mnie wielkim osobistym wstrząsem. To oni z niej kpią. Zawsze będę miał w sercu pamięć ofiar, wśród których było wielu moich znajomych" - odpowiedział na stawiane mu zarzuty Hołownia.

Nie wszyscy jednak uwierzyli w tłumaczenie kandydata na prezydenta. Przypominają zamieszczony kilkadziesiąt minut wcześniej wpis członka sztabu wyborczego Hołowni - Łukasza Krasonia.

d3uk9hd

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia zakpił z katastrofy smoleńskiej?

"To nie był motyw użyty dla żartu... Nic tak nas nie podzieliło w ostatnich latach jak właśnie katastrofa smoleńska... Ten spot w sposób symboliczny pokazuje dokąd to wszystko zmierza. Czas na złapanie oddechu... offline... i nowe podejście do debaty publicznej" - napisał na swoim profilu na Twitterze Krasoń.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia ogłosił swój start

O usunięcie spotu zaapelował już kontrkandydat w wyborach prezydenckich Władysław Kosiniak-Kamysz. "Szanowny Szymonie Hołownio, usuń proszę ten film. Drwiąc z katastrofy smoleńskiej nie tylko pogłębiasz podziały, które przecież obaj chcemy zasypywać, ale rozdrapujesz wciąż niezagojone rany bliskich ofiar. Wiem, że wiesz jak się zachować" - napisał na swoim profilu lider PSL.

W środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła termin wyborów prezydenckich. Mają się one odbyć 10 maja. Tym samym rozpoczęła się oficjalnie kampania wyborcza.

d3uk9hd

Podziel się opinią

Share
d3uk9hd
d3uk9hd
Więcej tematów