Trwa ładowanie...
d2e83a2

Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia odpowiada na listy ws. "pigułki dzień po"

- Kilkadziesiąt ważnych listów w sprawie „pigułki dzień po”. Dziękuję! Niezależnie od prywatnych poglądów podpisałbym ustawę - pisze na Twitterze kandydat w wyborach prezydenckich Szymon Hołownia. To reakcja na oburzenie ze strony Polek, które dotknęła wypowiedź Hołownii na temat tego rodzaju antykoncepcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia zabiera głos ws. "pigułki dzień po".
Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia zabiera głos ws. "pigułki dzień po". (East News, Fot: Piotr Hukalo/Eastnews)
d2e83a2

Szymon Hołownia zabrał głos ws. listów, które otrzymał po wczorajszej wypowiedzi dotyczącej "pigułki dzień po". Kandydat na prezydenta pytany o ten rodzaj antykoncepcji stwierdził, że "chętnie by się spotkał z taką dziewczyną, wysłuchał jej argumentów, bo być może za rzadko je słyszał by wyrobić sobie zdanie".

Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia: "Podpisałbym ustawę"

- Kilkadziesiąt ważnych listów w sprawie „pigułki dzień po”. Dziękuję! Niezależnie od prywatnych poglądów podpisałbym ustawę - pisze na Twitterze.

Jak tłumaczy, ustawa miałaby regulować sprawę "pigułki dzień po" w taki sposób, że do 18 roku życia byłaby sprzedawana na receptę, z kolei po uzyskaniu pełnoletności nie byłaby ona wymagana. "Państwo dba o informację o działaniu, przeciwwskazaniach etc." - dodaje Szymon Hołownia.

d2e83a2

Czytaj też: Szymon Hołownia o pigułce "dzień po". Kobiety masowo piszą #ListydoSzymona

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia skrytykowany

Do wypowiedzi Hołowni odniosła się m.in. żona Władysława Frasyniuka. Kobieta stwierdziła, że chętnie zgłosiłaby się do takiej rozmowy, jako osoba, która kiedyś potrzebowała "pigułki dzień po".

d2e83a2

Czytaj także: Wybory prezydenckie 2020. Problemy członkini sztabu Szymona Hołowni

- Jeżeli Szymon Hołownia jest kandydatem na prezydenta, to oczekiwałabym od niego, iż w sprawach kluczowych, w obszarze wartości i programu, będzie miał poglądy i propozycje dla obywateli. Taką sprawą kluczową jest między innymi dostęp kobiet do antykoncepcji - mówiła w rozmowie z Wirtualną Polską Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk.

W jej opinii to przykre, że kobiety muszą pisać do kandydata na prezydenta "o sprawach oczywistych i ważnych, gdyż on nie ma zdania".

Czytaj również: Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia o swojej kandydaturze: "To nie celebrycki kaprys"

Pokaż, że Twój #GłosMaMoc – dołącz do wydarzenia #wyboryWPolsce >>

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2e83a2

Podziel się opinią

Share
d2e83a2
d2e83a2
Więcej tematów