Trwa ładowanie...
d3852i0

Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia o swojej kandydaturze: "To nie celebrycki kaprys"

- Startuję, bo chcę zmienić to, na co patrzyłem do tej pory jako obserwator. Chcę zmienić to polityczne bagno. Nie jest to celebrycki kaprys - mówi Szymon Hołownia, jeden z kandydatów w zbliżających się wyborach prezydenckich. Były dziennikarz mówił też o swojej wizji na odmianę polskiej polityki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia o swoim starcie: "To nie jest celebrycki kaprys".
Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia o swoim starcie: "To nie jest celebrycki kaprys". (East News, Fot: Artur Szczepanski/REPORTER)
d3852i0

Szymon Hołownia był gościem Konrada Piaseckiego w TVN24.

Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia: Mam doświadczenie w działaniu

Na wstępnie były dziennikarz pytany był o motywy swojej decyzji o starcie w wyborach prezydenckich. Jak stwierdził Hołownia, mimo braku kompetencji politycznych, ma on "doświadczenie w działaniu i łączeniu ludzi".

d3852i0

- Startuję, bo chcę zmienić to, na co patrzyłem do tej pory jako obserwator. Chcę zmienić to polityczne bagno. Nie jest to celebrycki kaprys - zaznaczył. Dodał też, że "nie idzie po władzę ani rząd".

Czytaj też: Wybory prezydenckie 2020. Problemy członkini sztabu Szymona Hołowni

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia o potrzebach Polaków

Hołownia podkreślił, że pomysł na start w wyborach prezydenckich nie pojawił się z dnia na dzień. Jak mówił, ostatnie siedem lat jeździł po Polsce przy okazji promocji swoich książek i rozmawiał z Polakami o dręczących ich problemach.

d3852i0

W jego opinii, Polska potrzebuje "nowego rodzaju komunikacji" i odejścia od duopolu partyjnego. Dodał też, że przed ogłoszeniem kandydatury przeprowadził ze sztabem wiele badań społecznych.

Na stwierdzenie, że w jego programie brakuje motywu przewodniego dla kampanii, Hołownia odparł, że "życie to nie jest Twitter ani wojna". - Konstrukcja roli polityka, którego konstytutywną cechą ma być to, że się z kimś, czymś nie zgadza, to nie jest mój świat - zaznaczył.

Czytaj również: Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia zbierał podpisy w Gdańsku. Padły ostre słowa

Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia popiera 500+

Szymon Hołownia był pytany także o kwestie związane z programem 500+. Według byłego dziennikarza w Polsce nie ma i nie będzie większości, która podjęłaby się likwidacji flagowego projektu Prawa i Sprawiedliwości.

d3852i0

Sam kandydat na prezydenta popiera 500+. Odniósł się także do problemu emerytur w Polsce. Jak twierdzi, nie podniósłby wieku emerytalnego ale zachęcałby Polaków by pracowali dłużej. W obu kwestiach Hołownia ma odmienne zdanie niż jego doradca Piotr Kuczyński.

Zapytany o konsekwencje prawne dla obecnego prezydenta były dziennikarz odpowiedział, że "najlepszym Trybunałem Stanu dla Andrzeja Dudy będzie przegrana w wyborach".

Źródło: TVN24

Pokaż, że Twój #GłosMaMoc – dołącz do wydarzenia #wyboryWPolsce >>

Czytaj także: Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia rozpoczął zbiórkę pieniędzy

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d3852i0

Podziel się opinią

Share

d3852i0

d3852i0
Więcej tematów