Trwa ładowanie...
d2ox254

Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia rozpoczął zbiórkę pieniędzy

Kandydat w wyborach prezydenckich Szymon Hołownia uruchomił internetową zbiórkę na swoją kampanię wyborczą. - Nie mamy, jak inne komitety, pieniędzy partyjnych - podkreślił szef jego sztabu Jacek Cichocki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia liczy na pieniądze z darowizn
Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia liczy na pieniądze z darowizn (PAP, Fot: Piotr Augustyniak)
d2ox254

Kampania wyborcza Szymona Hołowni ma zostać sfinansowana w całości ze zbiórki społecznościowej. Zgodnie z Kodeksem wyborczym suma wpłat od osoby fizycznej nie może przekroczyć 39 tys. zł.

Zebrane w ten sposób pieniądze można wydawać jedynie na cele związane z wyborami. - Musimy opierać się na wpłatach od osób fizycznych, ponieważ nie mamy, jak inne komitety, pieniędzy partyjnych - podkreśla szef sztabu Hołowni Jacek Cichocki.

d2ox254

Zbiórka potrwa do 8 maja. Finansowanie kampanii od początku budziło zainteresowanie mediów i polityków. Hołownia i jego przedstawiciele od początku zastrzegali, że liczą na pozyskanie pieniędzy w ramach finansowania społecznościowego.

Do tej pory swoje komitety w wyborach prezydenckich zarejestrowali również Andrzej Duda, Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Leszek Samborski.

Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. "Kawiarnia" Andrzeja Dudy? Krzysztof Gawkowski nie dowierza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ox254

Podziel się opinią

Share

d2ox254

d2ox254
Więcej tematów