Trwa ładowanie...
d18gucz

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski we Włocławku. Padły mocne słowa

Rafał Trzaskowski spotkał się z wyborcami we Włocławku. Kandydat na prezydenta ostro skrytykował politykę rządu ws. inwestycji oraz edukacji. Ostre słowa padły też w kontekście Andrzeja Dudy i debaty prezydenckiej w TVP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski nie szczędził uszczypliwości wobec Andrzeja Dudy (zdjęcie ilustracyjne)
Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski nie szczędził uszczypliwości wobec Andrzeja Dudy (zdjęcie ilustracyjne) (East News)
d18gucz

- Najważniejsze w Polsce są inwestycje. Mamy milionowe bezrobocie, musimy inwestować w regiony. Musimy inwestować w takie miejsca jak Włocławek - mówił Rafał Trzaskowski.

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski we Włocławku

Jak dodał, ta inicjatywa wpisuje się w jego wizję Regionalnych Centrów Rozwoju. - Każde miasto w Polsce powinno otrzymać 30 milionów złotych na takie centrum. Najważniejsza jest ochrona miejsc pracy. Ważny jest plan wyjścia z kryzysu - podkreślił.

d18gucz

Trzaskowski mówił też o przyszłości Polski i patriotyzmie. - Trzeba skupić się na rozwoju technologii. To jest właśnie patriotyzm w dzisiejszym rozumieniu. Patriotyzm gospodarczy, który ma polegać na produkcji polskiej technologii - mówił Rafał Trzaskowski.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Beata Kempa o Rafale Trzaskowskim: mówię to jako kobieta, bo kobiety mają intuicję

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski ostro o debacie w TVP

- To dzięki waszej pracy, dzięki samorządowcom Włocławek może się zmieniać na lepsze. Nie damy sobie odebrać dumny z tych ostatnich 30 lat. Mamy dość tego, że cały czas próbuje się nas dzielić! - mówił Trzaskowski do mieszkańców Włocławka.

d18gucz

Prezydent Warszawy podkreślił, że problemem nie jest kwestia wprowadzenia euro w Polsce. - To też nie kwestia przyszłość religii w szkole. Dziś prawdziwym problemem są miejsca pracy, służba zdrowia i bezpieczeństwo. Szkoda, że nie mogliśmy o tym w TVP porozmawiać - zaznaczył Trzaskowski.

Polityk mocno krytykował debatę w Telewizji Polskiej. - Tych tematów nie było na debacie w TVP. Wszędzie gdzie jestem, a byłem już w większej części regionów Polski, podnosicie te same pytania. Ich tam nie było, tych kwestii zasadniczych - stwierdził Rafał Trzaskowski.

Kandydat na prezydenta uderzył też w "Kartę rodziny", która znalazła się w programie Andrzeja Dudy. - Wy naprawdę chcecie nas uczyć czym jest rodzina? My wiemy, czym ona jest! Nic nie powoduje mojego większego gniewu, niż to, co PiS robi z naszą edukacją. Po 20 latach widzieliśmy, że gimnazja zaczęły dobrze funkcjonować, a co się stało? Jeden wielki chaos - mówił prezydent Warszawy. - Dziś rząd nie szanuje naszych nauczycieli. Nie szanuje ludzi, którzy kształcą nasze dzieci. Co jest ważniejszego dla polskiej rodziny, niż właśnie edukacja? To ona jest najważniejsza - dodał.

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski: Prezydent musi szanować swój podpis

Jak mówił, Polska potrzebuje silnego prezydenta, który będzie patrzył władzy na ręce. - Potrzebna jest osoba, która będzie szanowała swój podpis. Potrzebny jest prezydent, który będzie bronił konstytucji i wartości. Aby tak się stało, potrzebna jest dziś współpraca. Musimy przestać myśleć "ja". Bez waszego wsparcia tych wyborów nie wygram - apelował Rafał Trzaskowski. - Kiedy Andrzej Duda wyciągnął do was rękę? Kiedy przyszedł wam z pomocą? Ja pamiętam, jak pięć lat temu też obiecywał odbudowę wspólnoty. Gdzie był przez te pięć lat? - pytał.

d18gucz

W trakcie konferencji padło też pytanie z tłumu. Mieszkanka Włocławka zapytała Rafała Trzaskowskiego, jakie działania podejmie ws.równouprawnienia dla kobiet. - Mówiłem o tym wczoraj. Chcę, by kobieta była niezależna. Jeżeli będzie niezależna, będzie radziła sobie lepiej. Chcę, by nie dochodziło do przemocy domowej, tu też zrobimy porządek. Chcę pomóc kobietom, które zaszły w ciążę, w szybszym powrocie do pracy - mówił Trzaskowski.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d18gucz

Podziel się opinią

Share
d18gucz
d18gucz
Więcej tematów