Trwa ładowanie...
d1efe5u

Wybory prezydenckie 2020. Poczta Polska informuje ABW o "wycieku wyborczym"

Kandydat na prezydenta Stanisław Żółtek twierdzi, że dotarł do oryginalnego pakietu wyborczego. Pokazał go w środę wieczorem na konferencji wyborczej. Jest już reakcja Poczty Polskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory prezydenckie 2020. Kandydat na prezydenta pokazał pakiet wyborczy. Poczta Polska zawiadamia ABW
Wybory prezydenckie 2020. Kandydat na prezydenta pokazał pakiet wyborczy. Poczta Polska zawiadamia ABW (Agencja Gazeta)
d1efe5u

Stanisław Żółtek, kandydat na prezydenta RP, pokazał na konferencji prasowej w środę wieczorem pakiet wyborczy, który jego sztab wyborczy otrzymał od pracownika firmy, zajmującej się jego pakowaniem.

- To wcale nie Poczta Polska, ale podkrakowska firma od marketingu bezpośredniego. Ten człowiek dostarczył nam ją w poczuciu obywatelskiego obowiązku, gdy zobaczył, że karta do głosowania nie ma żadnych zabezpieczeń - powiedział Norbert Czarnek, szef sztabu wyborczego Żółtka.

Źółtek zwrócił uwagę, że karta do głosowania nie jest w żaden sposób zabezpieczona. Nie ma oryginalnego stempla, nie ma też żadnych innych zabezpieczeń w postaci np. znaku wodnego czy hologramu.

d1efe5u

Wybory prezydenckie 2020. Stanisław Żółtek: pakiet można skopiować na dowolnej kolorowej drukarce

- Obejrzeliśmy dokładnie ten pakiet. Można go w całości skopiować na dowolnej kolorowej drukarce i kopia będzie nie do rozróżnienia z oryginałem. Z kopertami też nie będzie problemu, bo są typowe i można je kupić w każdym punkcie pocztowym - mówił Czarnek.

Zdjęcie zdobytych materiałów wyborczych zamieścił na swoim profilu na Facebooku.

Reporter RMF FM Patryk Michalski poinformował na swoim profilu na Twitterze, że Poczta Polska poinformowała już ABW o wycieku "pakietu wyborczego".

W Senacie nadal trwają prace nad uchwaloną przez Sejm ustawą dotyczącą głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich. Nie ma nawet pewności, czy ustawa ta w ogóle wejdzie w życie. Trwa bowiem walka o głosy posłów partii Porozumienie Jarosława Gowina. Jeśli partii rządzącej nie uda się przekonać wystarczającej liczby polityków, ustawa zostanie odrzucona, ponieważ Gowin już zapowiedział, że jej nie poprze.

d1efe5u

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Jacek Sasin: nie dopuszczam myśli, żeby mogło do nich nie dojść 10 maja

Nadzorujący Pocztę Polską wicepremier i minister aktywów państwowych, mimo braku ustawy, miał jednak zlecić druk kart wyborczych i przygotowanie pakietów wyborczych.

Źródło: rmf24.pl

d1efe5u

Podziel się opinią

Share
d1efe5u
d1efe5u
Więcej tematów