Trwa ładowanie...
d2cvglp

Wybory prezydenckie 2020. Oświadczenie sztabu wyborczego Andrzeja Dudy

Oświadczenie sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. Zaprezentowano spot na temat prywatyzacji służby zdrowia. - Do 10 maja mamy szczelnie wypełniony kalendarz - mówił Adam Bielan.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda (Getty Images)
d2cvglp

Wybory prezydenckie 2020. - Jesteśmy w trudnym czasie walki z epidemią. Chciałbym podziękować całej służbie zdrowia. (...) Z doniesień prasowych wynika, że prywatna służba zdrowotna zawiodła. Cały ciężar walki z epidemią opiera się na publicznej służbie zdrowia, o którą dbaliśmy, dbamy i będziemy dbali - powiedział wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski obecny na konferencji prasowej sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

Dodał, że w walce z koronawirusem Polska radzi sobie coraz lepiej. - Widzę, że razem wspólnie pokonamy epidemię - podsumował.

- Apelujemy z tego miejsca do wszystkich kandydatów w wyborach prezydenckich, aby jasno odpowiedzieli czy zgadzają się na prywatyzację służby zdrowia - mówił dalej Adam Bielan. W trakcie konferencji zaprezentowano spot.

d2cvglp

Padły także pytania o kampanię wyborczą. - Jeśli chodzi o plany na kampanię wyborczą, nie możemy zdradzać planów naszej konkurencji ale mogę powiedzieć, że do 10 maja mamy szczelnie wypełniony kalendarz - mówił Bielan. Dodał jednak, że nie każdy dzień będzie poświęcony działaniom kampanijnym z uwagi na obowiązki prezydenckie.

Wybory prezydenckie 2020. Komentarz rzecznika rządu

Wcześniej na temat wyborów w Radiu Zet wypowiadał się Piotr Mueller. Rzecznik rządu zapewnił, że wszyscy Polacy będą mogli zagłosować w wyborach. Odniósł się też do propozycji, by rodacy mieszkający za granicą mogli głosować np. przez internet. - Wybory przez internet są dużo trudniejsze do bezpiecznego zorganizowania niż wybory korespondencyjne - powiedział. Odnosząc się do dramatycznej skali epidemii np. w USA, zaznaczył, że może tak się stać, że za kilka miesięcy sytuacja w Polsce będzie dobra, a w USA nadal zła i ciężko w takim wypadku rezygnować z wyborów prezydenckich.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cvglp

Podziel się opinią

Share
d2cvglp
d2cvglp