Trwa ładowanie...
dl3s55p

Wybory prezydenckie 2020. NIK wszczęła kontrolę ws. nieprzeprowadzonego głosowania

Najwyższa Izba Kontroli poinformowała o wszczęciu kontroli w związku z przygotowaniem wyborów prezydenckich 2020. Chodzi o nieprzeprowadzone głosowanie z 10 maja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory 2020. NIK wszczyna kontrolę "w wybranych podmiotach" ws. głosowania z 10 maja
Wybory 2020. NIK wszczyna kontrolę "w wybranych podmiotach" ws. głosowania z 10 maja (East News)
dl3s55p

"Kontrolerzy NIK rozpoczęli dzisiaj kontrolę doraźną działań wybranych podmiotów w związku z przygotowaniem wyborów na Prezydenta RP zarządzonych na dzień 10 maja 2020 roku z wykorzystaniem głosowania korespondencyjnego" - poinformowała Najwyższa Izba Kontroli.

Wyniki mają zostać opublikowane po zakończeniu działań. Wcześniej w środę "Gazeta Wyborcza" opublikowała wywiad z prezesem NIK. Marian Banaś stwierdził w rozmowie, że kontrola rozpocznie się w najbliższym czasie.

W związku w wyborami zaplanowanymi na 10 maja doszło do kosztownych przygotowań. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Poczta Polska miała wydać na nie ok. 68 milionów złotych.

dl3s55p

Zobacz też: Po sondażu WP. Grzegorz Schetyna: wyrównany wyścig

- Opozycja cały czas trąbi i chwali się, że te wybory nie odbyły się i to jest ich wielki sukces, że te wybory zablokowali. Może się podzielą tymi kosztami nieodbytych wyborów? - mówił w rozmowie z RMF FM minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dl3s55p

Podziel się opinią

Share

dl3s55p

dl3s55p
Więcej tematów