Trwa ładowanie...
d38xlip

Wybory prezydenckie 2020. "Naturalny kandydat na szefa sztabu Szymona Hołowni"

Michał Kobosko pomaga Szymonowi Hołowni w organizacji działań przed kampanią prezydencką, ale wszystko wskazuje na to, że zostanie również szefem sztabu tego kandydata. Hołownia zapowiedział, że na początku nowego roku zaprezentuje swój program.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szymon Hołownia
Szymon Hołownia (East News, Fot: Wojciech Stróżyk/Reporter)
d38xlip

- Michał Kobosko jest naturalnym kandydatem na szefa sztabu w momencie, w którym rozpocznie się kampania - przekazała Anna Mazurek, współpracowniczka Szymona Hołowni w rozmowie z PAP, którą cytuje RMF FM. Kobosko już współpracuje z Hołownią. Zajmuje się koordynacją prac zespołu wspierającego niezależnego kandydata oraz grupy ekspertów, którzy opracowują szczegóły programu wyborczego. Wiadomo, że w tym gronie znajduje się prof. Rafał Matyja.

Były dziennikarz i gwiazda TVN swój program wyborczy ma przedstawić na początku stycznia. Jego współpracownicy zapowiadają niestandardową formę ogłoszenia programu, ale nie podają szczegółów. Nie chcą też wskazać nazwisk pozostałych ekspertów.

Program zostać ma podzielony na dwie grupy zagadnień. Pierwsze dotyczyć będą ustroju, obronności i polityki zagranicznej, a drugie zostaną poświęcone solidarności społecznej, środowisku naturalnemu, samorządność i działalności obywatelskiej. Współpracownicy Hołowni zapowiadają też spotkania z kandydatem w całej Polsce już na początku roku.

d38xlip

Wybory prezydenckie 2020. Szymon Hołownia kandydatem

Szymon Hołownia na początku grudnia ogłosił, że chce zostać wystartować w wyborach prezydenckich wiosną 2020 r.

W sondażu IBSP dla Wirtualnej Polski wynika, że obecny prezydent Andrzej Duda może liczyć na poparcie prawie 44 proc. chcących oddać głos Polaków. Na drugim miejscu uplasowała się kandydatka Koalicji Obywatelskiej - Małgorzata Kidawa-Błońska z nieco ponad 26 proc. poparciem, a trzecie miejsce zajął właśnie Hołownia, na którego głosy chce oddać prawie 10 proc. respondentów.

d38xlip

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Sondaż prezydencki dla WP. Andrzej Duda ma powody do zmartwień

d38xlip

Podziel się opinią

Share

d38xlip

d38xlip
Więcej tematów