Trwa ładowanie...
dyc6r6w

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż

Andrzej Duda na 7 miesięcy przed wyborami prezydenckimi 2020 ma kilkoro potencjalnych rywali. Z najnowszego sondażu wynika, że w II turze obecny prezydent pokonałby Małgorzatę Kidawę-Błońską, Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Roberta Biedronia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda na 7 miesięcy przed wyborami prezydenckimi 2020 ma co najmniej trójkę potencjalnych rywali
Andrzej Duda na 7 miesięcy przed wyborami prezydenckimi 2020 ma co najmniej trójkę potencjalnych rywali (East News, Fot: Tomasz Jastrzębowski/REPORTER)
dyc6r6w

Sondaż na wybory prezydenckie 2020 przygotował dla "Super Expressu" Instytut Badań Pollster. 1099 ankietowanych zostało zapytanych, na kogo oddałoby głos w II turze. Choć Andrzej Duda wygrywa z każdym potencjalnym kandydatem, jego przewaga nie jest miażdżąca.

Prezydent 8 punktami proc. wygrywa w pojedynku z Małgorzatą Kidawą-Błońską. W II turze wyborów głos chciałoby na niego oddać 45 proc. badanych. 18 proc. nie wiedziałaby, kogo spośród tej dwójki wybrać.

Wybory prezydenckie 2020. Najnowszy sondaż

W innym wariancie ankietowanych poproszono o wybór między Andrzejem Dudą a Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Na obecnie urzędującego prezydenta głosowałoby 45 proc. badanych, a na szefa PSL 34 proc. 21 proc. nie wiedziałaby, na kogo oddać głos. Mniej niezdecydowanych byłoby w pojedynku między Andrzejem Dudą a Robertem Biedroniem. W takim przypadku przewaga tego pierwszego byłaby największa: kandydat Lewicy z 33 proc. wskazań straciłby do obecnego prezydenta aż 15 proc.

dyc6r6w

Zobacz też: Tusk zachował się jak Kaczyński. Michał Kamiński: podjęli racjonalną decyzję

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 5-6 listopada.

Zobacz też: Donald Tusk tłumaczy powody rezygnacji z kandydowania. I wyznaje: jest mi trochę smutno
Wybory prezydenckie 2020. Maleją szanse na prawybory

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyc6r6w

Podziel się opinią

Share

dyc6r6w

dyc6r6w
Więcej tematów