Trwa ładowanie...
d1knisr
Wybory prezydenckie 2020. Konferencja PKW. Nowe dane o frekwencji wyborczej

Wybory prezydenckie 2020. Konferencja PKW. Nowe dane o frekwencji wyborczej

O godzinie 18:30 rozpoczęła się konferencja PKW ws. II tury wyborów prezydenckich 2020. Członkowie Państwowej Komisji Wyborczej podali najnowsze informacje dotyczące frekwencji wyborczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1knisr

O godzinie 18:30 rozpoczęła się konferencja Państwowej Komisji Wyborczej. Przewodniczący komisji podał najnowsze informacje dotyczące II tury wyborów prezydenckich 2020.

Widzisz coś interesującego lub nietypowego podczas wyborów? Prześlij nam informację, zdjęcie lub filmik przez dziejesie.wp.pl

d1knisr

Najważniejsze dane dotyczyły przypadków łamania ciszy wyborczej oraz frekwencji. Na konferencji z godziny 13:30 PKW informowało o danych z godziny 12. Wtedy frekwencja wyborcza wyniosła rekordowe 24,73 proc. To więcej, niż odnotowano przy I turze wyborów prezydenckich 2020, która odbyła się 28 czerwca.

Do godziny 12 najwyższą frekwencję wyborczą odnotowano w Krynicy Morskiej. Tam do urn poszło 52,36 proc. osób uprawnionych do głosowania. Na konferencji mówiono też o frekwencji w poszczególnych województwach. Najwyższą odnotowano w województwie mazowieckim a najniższą w województwie opolskim.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d1knisr

Podziel się opinią

Share

d1knisr

d1knisr
Więcej tematów